- Reklama -
Banner

Warszawa: 27-latek zgłosił kradzież torby ze złotem. Okazało się, że złotem było 10 kilogramów marihuany

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia o napaści, w wyniku której miało zostać skradzione złoto. Okazało się, że zamiast złota w skradzionej torbie było ponad 10 kg marihuany. W ciągu kolejnej godziny policjanci ujawnili jeszcze około 20 kilogramów środków odurzających. W sprawie zostało zatrzymanych trzech mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty.

W połowie października br. policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie w sprawie szamotaniny, do której doszło pomiędzy dwoma mężczyznami na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym. Na miejscu 27-latek poinformował mundurowych, że odwiedził go znajomy, który chciał kupić od niego złoto po dziadku. W pewnym momencie wywiązała się pomiędzy nimi szamotanina. Znajomy użył wobec 27-latka tasera, ten zranił go nożem, a przy okazji poranił swoją dłoń. Znajomemu udało się uciec z torbą, w której jak początkowo twierdził mężczyzna, miało znajdować się złoto.

20 kilogramow marihuany

Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, które opatrzyło dłoń 27-latka. Tam też grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny. Policjanci od razu podejrzewali, że coś jest nie tak. Szybko ustalili, że nie chodziło o złoto, lecz o narkotyki. Podczas przeszukania mieszkania 27-latka ujawnili około 20 kilogramów marihuany i kilka porcji kokainy, które znajdowały się na balkonie.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W tym samym czasie inne załogi patrolowe i funkcjonariusze operacyjni zostali zaangażowani w poszukiwanie drugiego, zranionego mężczyzny, który uciekł z torbą. Szybko ustalili, że trafił on do szpitala z raną kłutą pleców. Policjanci dotarli również do kolejnego, trzeciego mężczyzny, który miał mu pomóc. U niego w mieszkaniu policjanci ujawnili skradzioną torbę, a w niej nie złoto, lecz ponad 10 kg marihuany.

Policjanci nieprzerwanie przez kilka godzin ustalali dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia. Zarekwirowana marihuana i kokaina zostały zabezpieczone i poddane oględzinom. Mężczyźni zostali zatrzymani.

W sprawie wszczęto śledztwo przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Wola w Warszawie. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych, podejrzani usłyszeli zarzuty karne, pierwszy z nich usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci 20 kilogramów marihuany i niewielkich ilości kokainy oraz naruszenia ciała. Na wniosek prokuratora decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

20 kilogramow marihuany zamiast zlota

Drugi z podejrzanych usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste o łącznej wadze ponad 10 kilogramów. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

Trzeci podejrzany, który trafił do szpitala, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste o łącznej wadze ponad 10 kilogramów oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Na wniosek prokuratora decyzją sądu wobec podejrzanego został zastosowany dozór policyjny, poręczenie majątkowe w kwocie 50 tysięcy złotych i zakaz opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 

Mogą Cię zainteresować