Waporyzator i bongo – najlepsi przyjaciele?


Każdy chyba miłośnik i użytkownik marihuany kiedyś używał lub przynajmniej słyszał o bongu – fajce wodnej. Obecnie ogromną falę popularności przeżywają z kolei waporyzatory. Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, waporyzator i bongo to doskonałe połączenie! Z naszego artykułu dowiesz się, czemu filtrowanie pary z waporyzatora przez wodę to świetne rozwiązanie, a także jaki typ bonga najlepiej nada się do tego celu.

O korzyściach płynących z waporyzacji pisaliśmy już wielokrotnie – odparowywanie kannabinoidów  zawartych w marihuanie jest w zasadzie pod każdym względem lepsze od jej palenia: jest przyjemniej, smaczniej i przede wszystkim zdrowiej i oszczędniej. Jeśli posiadasz już vaporizer przenośny, zastanawiasz się zapewne, po co w ogóle filtrować parę przez wodę? Powodów jest przynajmniej kilka!

Korzyści płynące z filtracji wodnej

Choć para z waporyzatora jest niemal w 100% wolna od substancji smolistych oraz toksyn, które znajdują się w dymie z marihuany, to jest ona dość sucha. Nie jest to problemem w przypadku okazjonalnych użytkowników, czy osób korzystających z waporyzatora np. raz dziennie.

 

W przypadku jednak osób inhalujących się kilka razy dziennie, co może być podyktowane np. koniecznością dostarczania sobie regularnych dawek kannabinoidów w celach medycznych, pojawiać się mogą przesuszenia gardła oraz górnych dróg oddechowych. Skutkiem takiego przesuszenia może być uczucie „drapania” w gardle czy kaszel.

Przefiltrowanie pary przez wodę (szczególnie ciepłą) pomaga nawilżyć parę, dzięki czemu nawet przy bardzo intensywnych inhalacjach nie przesusza ona dróg oddechowych, co znacznie zwiększa komfort inhalacji. Filtracja wodna pozwala też na obniżenie temperatury pary, dzięki czemu inhalacja jest znacznie przyjemniejsza, zaś użytkownik waporyzatora jest w stanie wdychać o wiele większe jej ilości  – co z kolei przekłada się na mocniejsze doznania płynące z inhalacji.

Kolejną korzyścią płynącą z filtracji wodnej jest możliwość oczyszczenia pary ze wszystkich zanieczyszczeń mechanicznych, np. pylistych drobinek suszu, które mocniejszy wdech poderwał w powietrze i przemieścił wraz z parą. Wszystkie tego typu drobinki zostaną wówczas w wodzie zamiast trafić do ust osoby korzystającej z vaporizera.

Jakie bongo nada się do połączenia z waporyzatorem?

Niestety, nie każde bongo dobrze nada się do przefiltrowania pary z waporyzatora – wszystkie modele, w których cybuch jest na stałe połączony z rurką doprowadzającą dym pod wodę, będą o wiele trudniejsze do połączenia z waporyzatorem – po wyjęciu tego elementu i zastąpieniu go adapterem (do którego podłączony będzie waporyzator) para przeleci nad wodą zamiast przez nią.

Aby filtracja wodna przebiegała w prawidłowy sposób, konieczne będzie dokupienie dodatkowej rurki, która doprowadzi parę pod wodę. „O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie od razu bonga, w którym demontowany jest sam cybuch, zaś rurka prowadząca pod wodę zamontowana jest na stałe. Wówczas wystarczy zastąpić cybuch specjalnym adapterem, połączonym z waporyzatorem.” – dowiadujemy się od Ryszarda Fazowskiego, eksperta z zakresu waporyzacji.

Szeroki wybór tego typu fajek wodnych oraz adapterów pozwalających wygodnie połączyć je z vaporizerem oferuje np. sklep z waporyzatorami VapeFully. Jeśli więc posiadamy już waporyzator i korzystamy z niego regularnie, dokupienie odpowiedniego bonga oraz adaptera do podłączenia naszego urządzenia wydaje się jak najbardziej celowe.

Jaki waporyzator będzie najlepiej działał z bongiem?

Choć w zasadzie każdy waporyzator da się połączyć z filtrem wodnym (poza G Pen Snoop Dogg, który mylony jest z dobrym, wysokiej jakości waporyzatorem) to istnieją modele, które do tego celu będą nadawać się lepiej od innych.

Najważniejszym kryterium jest tutaj moc grzałki – jeśli będzie ona niska to mocniejszy wdech (a zaciąganie się przez bongo zawsze będzie bardziej intensywne niż wprost z ustnika vaporizera) może spowodować nadmierne schłodzenie komory grzewczej, czego skutkiem będzie spadek produkcji pary lub konieczność odczekania aż grzałka odzyska swoją temperaturę.

Z tego względu o wiele lepiej sprawdzą się modele z mocną grzałką, jak np. Mighty Vaporizer, Boundless CFX, DaVinci IQ Vaporizer, Grasshopper czy Arizer Solo II. W przypadku tego typu waporyzatorów nawet najmocniejsze wdechy nie będą w stanie schłodzić grzałki, dzięki czemu produkcja pary zawsze będzie stała na najwyższym możliwym poziomie.

Nawet jednak w przypadku waporyzatorów nie mogących pochwalić się aż tak mocną grzałką filtracja wodna będzie doskonałym rozwiązaniem – w najgorszym wypadku będzie ona po prostu wymagała odczekania chwili pomiędzy kolejnymi zaciągnięciami przez bongo. W tym czasie waporyzator odzyska zaprogramowaną temperaturę i będziemy mogli kontynuować naszą bulgoczącą inhalację.

waporyzator DaVinci IQ

Waporyzator + bongo – czy warto?

“Zdecydowanie tak! Korzyści płynące z filtracji wodnej są ogromne, szczególnie jeśli jesteśmy regularnymi użytkownikami waporyzatora. Jeśli ze swojego urządzenia i tak korzystamy  przede wszystkim w domowym zaciszu, zdecydowanie warto zwiększyć komfort swoich inhalacji i przy okazji zapewnić sobie możliwość wypuszczania wielkich kłębów gęstej pary”- mówi Ryszard Fazowski z VapeFully.

Przyjemność płynąca z tego typu inhalacji jest ogromna, zaś komfort im towarzyszący jest nieoceniony w przypadku użytkowników medycznej marihuany. Choć więc jest to połączenie być może nieco zaskakujące, warto sprawić swojemu waporyzatorowi nowiutkie bongo – efekty przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania!

Udostępnij znajomym!
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someoneShare on LinkedIn

Komentarzy


top 10 sposobów na palenie zioła

Top 10 sposobów na palenie zioła

1. Vaporizer VolcanoVaporizer Volcano kiedy trafił na rynek szybko zyskał reputacje najlepszego urządzenia wykorzystywanego w badaniach medycznych i nie tylko. Po naciśnięciu jednego przycisku,...
Lista krajów w których marihuana jest legalna

Kraje w których marihuana jest legalna

Większość krajów postkomunistycznych, oraz kraje skandynawskie są aktualnie jedynymi państwami w Unii Europejskiej, w których posiadanie marihuany jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia.W większości pozostałych...
jak długo poszczególne narkotyki utrzymują się w organizmie

Jak długo THC utrzymuje się w organizmie

Jak długo THC utrzymuje się w organizmie? Ilość czasu, przez którą organizm będzie zawierał nawet śladowe ilości THC zależy od wielu czynników, między innymi jak...

Popularne artykuły


Najnowsze artykuły

Marihuana wypadła mu pod nogi policjanta. Reakcja policjanta zaskoczyła wszystkich!

Mężczyzna został przyłapany, kiedy próbował ukryć woreczek wypełniony marihuaną, który przez przypadek wypadł mu z ręki. W nieoczekiwanym zwrocie akcji, policjant zamiast skonfiskować zioło,...

W Las Vegas powstanie największy na świecie sklep z marihuaną

Zaledwie cztery miesiące po legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, w Las Vegas (stan Nevada) planowane jest otwarcie największego na świecie sklepu z marihuaną.Największy na...

Czy Grecja zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych?

W Greckiej telewizji jeden z polityków apeluje o legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Tym politykiem jest Yiannis Tsironis, który jest wiceministrem rolnictwa i należy do...
jak-rosna-konopie-indyjskie-marihuana

Od pestki do topów – czyli video pokazujące jak rosną konopie indyjskie

Większość osób widziała zdjęcia z upraw, jednak mało kto widział jak rośliny konopi zachowują się podczas wzrostu. Warto zobaczyć, jak w 2-3 miesiące z...