Waporyzator do użytku w grupie osób? Jak najbardziej!


Osoby korzystające z waporyzatorów bardzo chętnie korzystają z nich w gronie znajomych, co nie powinno dziwić – wszak używanie marihuany jest z natury zajęciem towarzyskim.

Nie każdy waporyzator będzie jednak dobry do tego typu użytkowania. Z naszego artykułu możecie się dowiedzieć, jakie są cechy, które posiadać musi waporyzator by dobrze sprawdził się w przypadku waporyzowania w grupie osób. Podpowiadamy także, jakie waporyzatory z tym zadaniem poradzą sobie najlepiej.

O tym, czy konkretny model waporyzatora dobrze sprawdzi się przypadku inhalacji grupowych, decyduje szereg cech.

 

„Dla przykładu, waporyzator ze słabą baterią, przeznaczony do użytku indywidualnego, może wyładować się jeszcze przed końcem drugiej kolejki, co potrafi być dość frapujące jeśli akurat chcieliśmy pochwalić się swoim nowym urządzeniem przed kolegami.” – mówi Ryszard Fazowski ze sklepu VapeFully, specjalizującego się w waporyzatorach klasy premium.

Jak uniknąć podobnych wpadek? Na początek przeanalizujmy, jakie cechy musi posiadać waporyzator przenośny do inhalacji grupowych, następnie zaś wskażemy, które modele przenośne spełniają te kryteria.

Mocna bateria to podstawa

Mighty Vaporizer Life

Duża pojemność baterii to jedna z najważniejszych cech decydujących o tym, że konkretny waporyzator dobrze się sprawdzi w sytuacjach grupowych. Pod tym kątem najlepiej sprawdzą się modele z wytrzymałymi bateriami o dużej pojemności, które umożliwiają wiele inhalacji na jednym ładowaniu. Z góry eliminuje to więc modele w 100% konwekcyjne (ogrzewające susz gorącym powietrzem), cechujące się zdecydowanie większym poborem mocy i, co za tym idzie, zazwyczaj dość krótką pracą na jednym ładowaniu.

To zdecydowanie waporyzatory do użytku indywidualnego. Waporyzator cechujący się mniejszym zużyciem energii i dużą pojemnością baterii umożliwi z kolei na jednym ładowaniu przynajmniej kilka kolejek, po których nawet amatorzy marihuany z długim stażem będą usatysfakcjonowani.

To dobry moment na podłączenie urządzenia do ładowarki, co pozwoli na uzupełnienie baterii przed kolejnymi inhalacjami. Z tego względu do inhalacji grupowych najlepiej nadają się vaporizery kondukcyjne lub hybrydowe – cechują się one znacznie mniejszym poborem mocy niż modele konwekcyjne.

Element grzewczy dużej mocy

Boundles CF Vaporizer

By dobrze sprawdzić się w przypadku inhalacji grupowych, grzałka Twojego vaporizera powinna mieć odpowiednio dużą moc. Dlaczego to takie ważne w praktyce? Niewielka moc grzałki będzie wiązała się z tym, że mocniejsze zaciąganie się schłodzi komorę grzewczą i trzeba będzie dać urządzeniu chwilę by odzyskało zaprogramowaną temperaturę.

W przypadku inhalacji w pojedynkę nie jest to problem – zazwyczaj waporyzator zdąży odzyskać temperaturę zanim ponownie się zaciągniemy. W grupie osób jednak, gdy waporyzator wędruje z rąk do rąk, urządzenie z grzałką niewielkiej mocy może nie nadążać z przywracaniem temperatury do optymalnego poziomu i dostać „zadyszki”, czego skutkiem będą znacznie gorsze osiągi.

Z kolei waporyzatory z mocnym elementem grzewczym albo w ogóle nie będą traciły temperatury nawet przy agresywnych wdechach albo odzyskają temperaturę błyskawicznie, w trakcie podawania urządzenia kolejnej osobie.

Komora grzewcza odpowiedniej pojemności

Komora grzewcza niewielkich rozmiarów jest pożądana w przypadku waporyzatorów przeznaczonych do użytku indywidualnego, ponieważ zapewnia ona mniejsze zużycie waporyzowanego suszu.

W przypadku inhalacji grupowych, mały rozmiar komory może być prawdziwym utrapieniem. Vaporizer o bardzo niewielkiej komorze, mieszczącej przykładowo 0,1 g suszu, w przypadku użytkowania go przez grupę osób będzie wymagał ciągłego nabijania komory, co potrafi być dość męczące w praktyce.

„O wiele lepsze będą pod tym kątem waporyzatory cechujące się większą pojemnością komory grzewczej – powinna ona mieścić minimum 0,25 g materiału.” – dodaje Ryszard Fazowski, ekspert z VapeFully.com/pl.

Łatwość użytkowania ma znaczenie!

W sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele modeli waporyzatorów, są one bardzo zróżnicowane jeśli chodzi o łatwość użytkowania. Mniejszym problemem jest sama obsługa urządzenia, czyli włączanie i wyłączaniego, ustawianie temperatury.

Dużo większym wyzwaniem może okazać się technika zaciągania się – przykładowo, niektóre modele wymagają wdechów na tyle wolnych, że użytkownik mający takie urządzenie w rękach po raz pierwszy może być zmuszony do podjęcia kilku lub nawet kilkunastu prób zanim zaciągnie się prawidłowo i uzyska pożądane ilości pary

Korzystanie z takiego waporyzatora przez grupę osób nie jest więc dobrym pomysłem. W związku z tym, do inhalacji grupowych znacznie lepiej sprawdzą się modele niewymagające skomplikowanej techniki zaciągania się.

Jakie waporyzatory dobrze sprawdzą się do użytku grupowego?

Jak już ustaliliśmy, do użytku grupowego najlepiej sprawdzą się waporyzatory cechujące się wytrzymałą i pojemną baterią, grzałką o dużej mocy i pojemną komorą grzewczą, a jednocześnie dużą łatwością użytkowania.

Istnieje przynajmniej kilka waporyzatorów przenośnych spełniających wszystkie te kryteria jednocześnie. Warto tu wymienić PAX 3 Vaporizer, PAX 2 Vaporizer, Boundless CF Vaporizer, Boundless CFX Vaporizer czy legendarny Mighty Vaporizer. Wszystkie te modele idealnie sprawdzą się do użytku w grupie osób, wszystkie też oferuje sklep z waporyzatorami VapeFully.

Udostępnij znajomym!
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someoneShare on LinkedIn

Komentarzy


top 10 sposobów na palenie zioła

Top 10 sposobów na palenie zioła

1. Vaporizer VolcanoVaporizer Volcano kiedy trafił na rynek szybko zyskał reputacje najlepszego urządzenia wykorzystywanego w badaniach medycznych i nie tylko. Po naciśnięciu jednego przycisku,...
Lista krajów w których marihuana jest legalna

Kraje w których marihuana jest legalna

Większość krajów postkomunistycznych, oraz kraje skandynawskie są aktualnie jedynymi państwami w Unii Europejskiej, w których posiadanie marihuany jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia.W większości pozostałych...
jak długo poszczególne narkotyki utrzymują się w organizmie

Jak długo THC utrzymuje się w organizmie

Jak długo THC utrzymuje się w organizmie? Ilość czasu, przez którą organizm będzie zawierał nawet śladowe ilości THC zależy od wielu czynników, między innymi jak...

Popularne artykuły


Najnowsze artykuły

Marihuana wypadła mu pod nogi policjanta. Reakcja policjanta zaskoczyła wszystkich!

Mężczyzna został przyłapany, kiedy próbował ukryć woreczek wypełniony marihuaną, który przez przypadek wypadł mu z ręki. W nieoczekiwanym zwrocie akcji, policjant zamiast skonfiskować zioło,...

W Las Vegas powstanie największy na świecie sklep z marihuaną

Zaledwie cztery miesiące po legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, w Las Vegas (stan Nevada) planowane jest otwarcie największego na świecie sklepu z marihuaną.Największy na...

Czy Grecja zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych?

W Greckiej telewizji jeden z polityków apeluje o legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Tym politykiem jest Yiannis Tsironis, który jest wiceministrem rolnictwa i należy do...
jak-rosna-konopie-indyjskie-marihuana

Od pestki do topów – czyli video pokazujące jak rosną konopie indyjskie

Większość osób widziała zdjęcia z upraw, jednak mało kto widział jak rośliny konopi zachowują się podczas wzrostu. Warto zobaczyć, jak w 2-3 miesiące z...