- Reklama -
Banner

W nadchodzących tygodniach Francja rozpocznie eksperyment medyczną marihuaną

Francuski senat 28 maja jednogłośnie zagłosował za legalizacją medycznej marihuany. Francja rozpocznie “eksperyment” z wykorzystaniem medycznej marihuany, który będzie trwał przez dwa lata, do czasu zatwierdzenia przez ministerstwo zdrowia.

Eksperyment „zostanie zorganizowany bardzo szybko, w najbliższych tygodniach”, potwierdził Jean-Baptiste Moreau, poseł partii LREM. Partia popiera legalizację medycznej marihuany. „Wyzwaniem jest zapewnienie francuskiego łańcucha dostaw do produkcji produktów farmaceutycznych”.

Jean-Baptiste Moreau ma nadzieję, że jego dzielnica La Creuse skorzysta na legalizacji medycznej marihuany. W dzielnicy La Creuse wybrani urzędnicy próbują pobudzić lokalną gospodarkę i poprosili w 2018 r. o pozwolenie rządu na uprawę i produkcję marihuany medycznej

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zanim Francja dołączy jednak do sąsiednich Niemiec w tworzeniu rynku medycznej marihuany, muszą zostać usunięte ważne przeszkody i może upłynąć kilka miesięcy, zanim jakiekolwiek produkty dotrą do pacjentów.

W dniu 26 czerwca komisja powołana do analizy medycznej marihuany przez Francuską Agencję ds. Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych (ANSM) ma opublikować raport końcowy wraz z ustaleniami.

Nicolas Authier, szef komisji ANSM, powiedział niedawno, że „eksperyment” z medyczną marihuaną we Francji może trwać około dwóch lat, „zaczynając od momentu, gdy ministerstwo zdrowia da zielone światło”, według France 24.

Pod koniec 2018 r. Komisja zaleciła dopuszczenie konopi indyjskich do stosowania wraz z innymi lekami lub jako zamiennik istniejących leków – ale tylko w określonych warunkach, gdy istniejące leki nie zapewniają odpowiedniej ulgi, jak to zwykle ma miejsce w europejskich przepisach dotyczących medycznej marihuany.

Według lokalnych ekspertów szacowana populacja pacjentów uprawnionych do używania medycznej marihuany we Francji może wynosić od 300,000 do 1 miliona pacjentów.

Oczekuje się, że Francja zacznie od importu, po czym rozpocznie tworzenie krajowego programu upraw konopi indyjskich, jednak szczegóły te nie będą znane, dopóki nie zostaną opracowane przepisy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 

Mogą Cię zainteresować