W nadchodzących tygodniach Francja rozpocznie eksperyment medyczną marihuaną

Francuski senat 28 maja jednogłośnie zagłosował za legalizacją medycznej marihuany. Francja rozpocznie “eksperyment” z wykorzystaniem medycznej marihuany, który będzie trwał przez dwa lata, do czasu zatwierdzenia przez ministerstwo zdrowia.

Francja i legalizacja medycznej marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Eksperyment „zostanie zorganizowany bardzo szybko, w najbliższych tygodniach”, potwierdził Jean-Baptiste Moreau, poseł partii LREM. Partia popiera legalizację medycznej marihuany. „Wyzwaniem jest zapewnienie francuskiego łańcucha dostaw do produkcji produktów farmaceutycznych”.

Jean-Baptiste Moreau ma nadzieję, że jego dzielnica La Creuse skorzysta na legalizacji medycznej marihuany. W dzielnicy La Creuse wybrani urzędnicy próbują pobudzić lokalną gospodarkę i poprosili w 2018 r. o pozwolenie rządu na uprawę i produkcję marihuany medycznej

Zanim Francja dołączy jednak do sąsiednich Niemiec w tworzeniu rynku medycznej marihuany, muszą zostać usunięte ważne przeszkody i może upłynąć kilka miesięcy, zanim jakiekolwiek produkty dotrą do pacjentów.

W dniu 26 czerwca komisja powołana do analizy medycznej marihuany przez Francuską Agencję ds. Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych (ANSM) ma opublikować raport końcowy wraz z ustaleniami.

Nicolas Authier, szef komisji ANSM, powiedział niedawno, że „eksperyment” z medyczną marihuaną we Francji może trwać około dwóch lat, „zaczynając od momentu, gdy ministerstwo zdrowia da zielone światło”, według France 24.

Pod koniec 2018 r. Komisja zaleciła dopuszczenie konopi indyjskich do stosowania wraz z innymi lekami lub jako zamiennik istniejących leków – ale tylko w określonych warunkach, gdy istniejące leki nie zapewniają odpowiedniej ulgi, jak to zwykle ma miejsce w europejskich przepisach dotyczących medycznej marihuany.

Według lokalnych ekspertów szacowana populacja pacjentów uprawnionych do używania medycznej marihuany we Francji może wynosić od 300,000 do 1 miliona pacjentów.

Oczekuje się, że Francja zacznie od importu, po czym rozpocznie tworzenie krajowego programu upraw konopi indyjskich, jednak szczegóły te nie będą znane, dopóki nie zostaną opracowane przepisy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -