- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

W 2021 roku marihuana może być legalna we wszystkich stanach

Nowe badania pokazują, że legalizacja medycznej marihuany i marihuany do celów rekreacyjnych może rozszerzyć się na całe Stany Zjednoczone do 2021 roku.

Analitycy legalnego rynku marihuany przewidują, że do 2021 roku wszystkie stany zalegalizują marihuanę do celów medycznych lub rekreacyjnych. Badania zostały przeprowadzone przez GreenWave Advisors.

Legalizacja marihuany na poziomie federalnym może przynieść miliardy dolarów zysku
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Na razie ponad połowa stanów w Stanach Zjednoczonych zezwoliła na stosowanie medycznej marihuany, a w ośmiu stanach legalne jest stosowanie marihuany do celów rekreacyjnych.

Zgodnie z nowym raportem, prawodawcy i aktywiści pracują nad wprowadzeniem propozycji dotyczących marihuany, w celu przedstawienia wyborcom inicjatyw wyborczych w latach 2018 i 2020. W zależności od tego, co się stanie w tych wyborach, legalizacja może rozszerzyć się na wszystkie 50 stanów, a także do Washington DC.

Niedawna ankieta przeprowadzona przez Quinnpiac wykazała, że większość wyborców USA popiera legalizację marihuany i wierzy, że rząd federalny nie powinien łamać zasad stanów, które wprowadziły w życie nowe przepisy dotyczące marihuany.

Raport GreenWave wskazuje, że obecny czarny rynek marihuany w USA jest warty 36 miliardów dolarów. Legalizacja marihuany we wszystkich stanach przyniosłaby dochód na poziomie ponad 30 miliardów dolarów rocznie. Aż 30 miliardów dolarów ze sprzedaży marihuany, przyniosłoby stanom zysk rzędu 4 miliardów dolarów.

- Reklama - Cannabis Light logo

Raport ocenił rynek marihuany detalicznej w USA na poziomie 6,5 miliarda dolarów, czyli o 35 procent więcej niż w 2015 roku. Sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych w 2016 roku wyniosła 1,8 mld $.

“W 2017 roku spodziewamy się wzrostu o 18 procent do 7,7 mld $, ponieważ rynek medycznej marihuany rozpoczął sprzedaż w internecie.”

Podobny raport przeprowadzony przez ArcView Market Research i New Frontier Data przewiduje roczny wzrost branży legalnych konopi indyjskich o 25 procent i wskazuje, że w 2021 roku rynek może być warty 21 miliardów dolarów.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Kolejnym kluczowym wnioskiem raportu z GreenWave jest “metamorfoza rynku marihuany”, według której stany zdają sobie sprawę, że nie ma sensu separacji medycznej marihuany i marihuany do celów rekreacyjnych i będą je łączyć w jedną całość.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -