- Reklama -
Banner

Używanie marihuany w okresie dojrzewania nie wpływa na strukturę mózgu w wieku dorosłym – wskazują najnowsze badania

Nowe badanie opublikowane w tym miesiącu w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence rzuca nowe spojrzenie na powszechne obawy dotyczące używania konopi indyjskich przez młodzież.

Naukowcy z Arizona State University śledzili używanie konopi na grupie około 200 chłopców w Pittsburghu w późnych latach 80., a następnie porównali te wskaźniki konsumpcji z obrazami MRI mózgu tych samych osób 20 lat później, gdy mieli 30 lat.

„Nie znaleźliśmy żadnych różnic w strukturze mózgu dorosłych” wśród badanych, którzy w młodości nadużywali marihuany i tych, którzy marihuany używali okazjonalnie, oraz tych, którzy konopi nie używali, napisali naukowcy.

„Nawet chłopcy, którzy najczęściej używali marihuany w okresie dojrzewania wykazywali podkorową objętość mózgu, korową objętość mózgu oraz ich grubość w wieku dorosłym, które były podobne do chłopców nieużywających konopi w okresie dojrzewania”.

Zespołem badawczym kierowała Madeline Meier, dyrektor laboratorium ds. Substancji, zdrowia i zachowania ASU. Meier i jej koledzy przyznali, że ich grupa badanych była stosunkowo niewielka, ograniczona do młodych mężczyzn w Pittsburghu, a chłopcy sami określali, jak często używają konopi. Ponadto badanie MRI odbywało się tylko raz, kiedy badani 30 lat.

„Co ważne, w kilku wcześniejszych badaniach stwierdzono różnice w strukturze mózgu u nastolatków lub młodych osób dorosłych zażywających konopie indyjskie przy intensywnym używaniu”, napisała Meier i współpracownicy. „Nie było jasne, czy różnice w strukturze mózgu wśród tych osób utrzymywały się do późnej dorosłości. Nasze badanie sugeruje, że nie. ”

Meier przyznała również, że obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego, które mierzyło podkorową objętość mózgu, korową objętości i ich grubość, mogą nie być najdokładniejszymi miarami mózgu związanymi z używaniem konopi indyjskich.

W niektórych wcześniejszych badaniach naukowcy wykorzystali inne miary (kształt i gęstość istoty szarej, integralność istoty białej) do oceny strukturalnych różnic między mózgiem osób zażywających konopie indyjskie a osobami, które ich nie używają.

Naukowcy ostrzegli, że ich badania powinny być interpretowane w kontekście wcześniejszych badań, które dotyczyły możliwych zakłóceń w okresie dojrzewania – objętości hipokampa i struktury mózgu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować