- Reklama -
Banner

Używanie marihuany nie pogarsza wzroku, a może go poprawić

Młodzi ludzie coraz częściej używają marihuany, a wiele stanów i państw legalizuje medyczną marihuanę. Wiele badań wykazało zarówno pozytywne, jak i negatywne efekty używania marihuany.

Pomimo wielu pozytywnych aspektów, niektóre badania wykazały, że używanie marihuany może mieć negatywny wpływ na jakość wzroku. Celem tego badania było zbadanie, czy nałogowe palenie marihuany jest związane z pogorszeniem jakości wzroku.

Najnowsze badania przeprowadzone przez Optometry and Vision Science wskazują, że stosowanie konopi indyjskich nie ma negatywnego wpływu na jakość wzroku.

Zdaniem naukowców; “Celem tego badania było sprawdzenie, czy nałogowe palenie marihuany jest związane z niską jakością wzroku, w porównaniu do osób, które używają jej rzadko lub w ogóle.”

W badaniu naukowcy z The National Longitudinal Survey of Youths (NLSY79), wykorzystali dane obejmujące 12.866 młodych mężczyzn i kobiet, którzy zostali przebadani w latach 1979-2010.

Jakość wzroku 1304 nałogowych konsumentów marihuany porównano z 1304 respondentami, którzy marihuany używali rzadko lub w ogóle.

“Nie stwierdzono statystycznie istotnej różnicy w jakości wzroku wśród nałogowych palaczy marihuany, w porównaniu z osobami młodymi, którzy nigdy nie używali marihuany lub używali jej rzadko”

“Wśród nałogowych palaczy marihuany, mężczyźni i absolwenci szkół średnich rzadziej zgłaszali złą jakość wzroku.”

“Samoobserwowana jakość wzroku wśród użytkowników marihuany może pomóc klinicystom i lekarzom w sprawach zdrowotnych i ułatwić im opracowanie programów zapobiegania i profilaktyki oraz edukacji, a także pomóc w scharakteryzowaniu opinii publicznej na temat marihuany. Jest to szczególnie istotne z powodu trwającej debaty na temat legalizacji medycznej marihuany w Stanach Zjednoczonych.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować