- Reklama -
Banner

Używanie marihuany nie pogarsza wzroku, a może go poprawić

Młodzi ludzie coraz częściej używają marihuany, a wiele stanów i państw legalizuje medyczną marihuanę. Wiele badań wykazało zarówno pozytywne, jak i negatywne efekty używania marihuany.

Pomimo wielu pozytywnych aspektów, niektóre badania wykazały, że używanie marihuany może mieć negatywny wpływ na jakość wzroku. Celem tego badania było zbadanie, czy nałogowe palenie marihuany jest związane z pogorszeniem jakości wzroku.

Najnowsze badania przeprowadzone przez Optometry and Vision Science wskazują, że stosowanie konopi indyjskich nie ma negatywnego wpływu na jakość wzroku.

Zdaniem naukowców; “Celem tego badania było sprawdzenie, czy nałogowe palenie marihuany jest związane z niską jakością wzroku, w porównaniu do osób, które używają jej rzadko lub w ogóle.”

W badaniu naukowcy z The National Longitudinal Survey of Youths (NLSY79), wykorzystali dane obejmujące 12.866 młodych mężczyzn i kobiet, którzy zostali przebadani w latach 1979-2010.

Jakość wzroku 1304 nałogowych konsumentów marihuany porównano z 1304 respondentami, którzy marihuany używali rzadko lub w ogóle.

“Nie stwierdzono statystycznie istotnej różnicy w jakości wzroku wśród nałogowych palaczy marihuany, w porównaniu z osobami młodymi, którzy nigdy nie używali marihuany lub używali jej rzadko”

“Wśród nałogowych palaczy marihuany, mężczyźni i absolwenci szkół średnich rzadziej zgłaszali złą jakość wzroku.”

“Samoobserwowana jakość wzroku wśród użytkowników marihuany może pomóc klinicystom i lekarzom w sprawach zdrowotnych i ułatwić im opracowanie programów zapobiegania i profilaktyki oraz edukacji, a także pomóc w scharakteryzowaniu opinii publicznej na temat marihuany. Jest to szczególnie istotne z powodu trwającej debaty na temat legalizacji medycznej marihuany w Stanach Zjednoczonych.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 

Mogą Cię zainteresować