Dołącz do nas

Zdrowie

Używanie marihuany nie jest szkodliwe dla mózgu, w porównaniu do alkoholu

W porównaniu do alkoholu, używanie marihuany nie jest szkodliwe dla mózgu

Badania opublikowane w “Addiction Journal” wykazały, że konsumpcja marihuany nie jest związana z jakimikolwiek zmianami w materii szarej mózgu, która odpowiedzialna jest za kontrolę mięśni, percepcję, mowę i emocje.

“Używanie alkoholu związane jest ze zmianą objętości i integralności istoty szarej mózgu.”

Naukowcy z University of Colorado za pomocą neuroobrazowania zbadali mózgi nastolatków i dorosłych, którzy spożywali alkohol i marihuanę przez 30 dni. W mózgach badanych, którzy używali alkoholu zaobserwowano znaczące zmiany w mózgu, natomiast nie zauważono żadnych widocznych zmian w mózgach palaczy konopi indyjskich.

Wnioski były obiecujące dla konsumentów konopi, ale nie dla konsumentów alkoholu

“Używanie alkoholu związane jest z niższą liczbą materii szarej i materii białej wśród osób dorosłych i niższą liczbą istoty szarej wśród nastolatków. Nie zaobserwowano związku w zmianach strukturalnych po 30-dniowym okresie używania marihuany przez młodzież i dorosłych.”

Nie są to jednak nowe odkrycia. Poprzednie badania również wskazują, w mózgach osób używających konopi indyjskich i osób niebędących użytkownikami nie zauważono znaczących różnic.

Podczas gdy spożywanie alkoholu powoduje szkody w mózgu zarówno wśród młodzieży jak i dorosłych, to użytkownicy marihuany mogą być bezpieczni.

The Journal of Neuroscience również wykazał, że konsumpcja marihuany nie prowadzi do niekorzystnych zmian w strukturze mózgu. British Medical Journal poszedł o krok dalej i stwierdził, że nawet umiarkowane spożywanie alkoholu ma negatywny wpływ na mózg, a jednym ze skutków może być atrofia hipokampa, czyli jego zanik, co może być powodem powstania depresji.

Hipokamp jest częścią mózgu odpowiedzialną za pamięć i naukę, a także częścią mózgu, którą atakuje choroba Alzheimera. Warto więc pamiętać, że każda kolejna butelka wódki jest małym krokiem do demencji.

Susz CBD Cannabis Light
Zamów legalny Cannabis Light
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne