- Reklama -
Banner

Użytkownicy marihuany robią zdjęcia z tym numerem na ręce z jednego ważnego powodu

Drug Enforcement Administration (DEA – Amerykańska agencja rządowa stworzona do walki z narkotykami) twierdzi, że marihuana nie ma żadnych właściwości medycznych. Więc dlaczego rząd USA od 1999 roku posiada patent na marihuanę, który określa, że marihuana ma wiele właściwości terapeutycznych?

O to pytają zwolennicy legalizacji medycznej marihuany po tym, jak w zeszłym tygodniu DEA odmówiło liberalizacji przepisów dotyczących medycznej marihuany.

patent-na-marihuane

Aby podkreślić tą sprzeczność, społeczność konopna udostępnia zdjęcia swoich dłoni przedstawiających numer patentu: 6,630,507.

Patent “dostarcza dowodów na poparcie medycznych aspektów konopi – dekady badań”, powiedziała Amy Hilterbran, aktywistka walcząca o dostęp do medycznej marihuany, która rozpoczęła ten trend: “Okazało się, że konopie – kannabinoidy – mają właściwości medyczne i są skuteczne w leczeniu wielu schorzeń i nie są toksyczne.”

Patent został złożony przez Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej w 1999 roku, a z informacji zawartych w opisie patentowym wynika, że agencja federalna była świadoma przeciwutleniających i neuroprotekcyjnych właściwości marihuany. Naukowcy odkryli, że składniki marihuany mogą być stosowane do leczenia i zapobiegania stanów zapalnych związanych z wiekiem i chorobami autoimmunologicznymi.

wlasciwosci-lecznicze-marihuany

“Stwierdzono, że kannabinoidy mają szczególne zastosowanie jako neuroprotektory, na przykład poprzez ograniczenie uszkodzeń neurologicznych po urazie niedokrwiennym, takim jak udar mózgu lub wylew, lub w leczeniu chorób neurodegradacyjnych, takich jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, czy demencja w przebiegu HIV,” – streszczenie opisu patentu.

Niestety DEA ogłosiło, że nie będzie zmieniać klasyfikacji marihuany zgodnie z prawem federalnym. Pozostanie ona w załączniku 1, który zawiera listę najbardziej niebezpiecznych i uzależniających narkotyków bez właściwości medycznych – pomimo coraz większej ilości dowodów na to, że marihuana jest stosunkowo bezpieczna i ma właściwości lecznicze. Choć DEA przyznaje, że konopie są mniej niebezpieczne niż heroina i inne narkotyki z załącznika pierwszego, to uzasadnia swoją decyzję twierdząc, że roślina nie jest akceptowana do użytku medycznego.

Mykożerca - producent bezobsługowych growkitów grzybów psylocybinowych

Popieracie tą inicjatywę? Jeśli tak, to wrzućcie w komentarzu zdjęcie swojej dłoni z numerem 6630507.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85  Zobacz w sklepie
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12  Kup teraz
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230  Zobacz w sklepie
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179  Kup teraz
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279  Kup teraz

Mogą Cię zainteresować