- Reklama -
Banner

USA: Sprzedaż marihuany wkrótce przewyższy sprzedaż lodów

Przemysł legalnej marihuany rozwija się tak szybko, że gdyby rząd USA zalegalizował ją na szczeblu krajowym, to jej sprzedaż przewyższyłaby sprzedaż lodów. Nowy raport opublikowany przez Marijuana Business Daily szacuje, że całkowity roczny przychód ze sprzedaży marihuany (również z czarnego rynku) wynosi 45-50 miliardów dolarów rocznie.

Roczny przychód ze sprzedaży lodów w USA to tylko 5,1 miliardów dolarów. Całkowita sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych w Stanach Zjednoczonych w tym szacunku również przewyższyłaby sprzedaż biletów do kina (11,1 miliarda dolarów) i przekąsek, takich jak Doritos, Cheetos i Funyuns (4,9 miliarda USD).

Raport mówi: “Jeśli rząd federalny zalegalizuje marihuanę w całym kraju, przychód może rozpocząć się mniej więcej na tym poziomie (45-50 mld $), ale najprawdopodobniej szybko wzrosłaby, gdy konopie indyjskie zyskały powszechną akceptację, a rynek ewoluował. Przy takim tempie nie trzeba byłoby długo czekać, by przewyższyć sprzedaż papierosów, a nawet potencjalnie sprzedaż piwa.”

W 2016 r. Sprzedaż legalnych produktów rekreacyjnych i medycznych związanych z konopiami indyjskimi wyniosła 4,0- 4,5 mld USD. Kwota ta znacznie przewyższa płatne usługi streamingu muzyki, które warte są 2,5 miliarda dolarów.

Inną miarą, która pokazuje, jak duża jest branża legalnej marihuany, są dane dotyczące zatrudnienia. Raport wskazuje, że sektor konopi indyjskich zatrudnia obecnie od 165 000 do 230 000 pracowników pełnoetatowych i pracujących w niepełnym wymiarze godzin.

“Aby spojrzeć na to w innej perspektywie, jest teraz więcej pracowników w branży marihuany niż piekarzy czy masażystów w Stanach Zjednoczonych” – czytamy w raporcie. Ich liczba przewyższa liczbę stomatologów.

Nowe stany, które zalegalizują marihuanę w niedalekiej przyszłości, ustanowią imponujący wzrost w ciągu następnych pięciu lat. Szacunki wskazują, że do 2021 r. roczna sprzedaż detaliczna sprzedaż marihuany w Stanach Zjednoczonych wyniesie 17 miliardów dolarów, co oznaczałoby 300% wzrost od 2016 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować