- Reklama -
Banner

USA: Podatki ze sprzedaży marihuany mogą sięgnąć 3 miliardów dolarów

 

Jeśli każdy stan w ​​Ameryce pójdzie w ślady Kolorado i Waszyngtoniu,czyli opodatkuję i będzie kontrolował rynek marihuany rekreacyjnej, cały kraj będzie generował ponad 3 miliardów dolarów wpływów z podatków każdego roku, zgodnie z przewidywaniami NerdWallet.

Podczas gdy wiele stanów nadal nie wykorzystuje potencjału legalizacji marihuany, to najnowsze dane statystyczne wskazują, że korzyści ekonomiczne mogą być bardziej istotne, niż obawy które mają politycy.

Kalifornia będzie jednym z najlepiej zarabiających stanów, i będzie generować ponad 519.000.000 dolarów rocznie. Drugiem najlepiej zarabiającym stanem będzie Nowy Jork, którego wpływy przekroczą 250.000.000 dolarów. Ponadto siedem stanów będzie odnotowywało wpływy na poziomie wyższym niż 100 milionów dolarów, a co najmniej 50% rządów stanowych będzie zarabiało nie mniej niż 20 milionów dolarów rocznie.

Statystyki z NerdWallet są oparte na poszczególnych państwach przy obecnej stawce podatku ze sprzedaży w połączeniu ze średnią15 procent akcyzy na konopie detaliczne. Jednakże badanie nie jest na tyle dokładne, aby wskazać dokładne dane po zniesieniu zakazu, ponieważ nie uwzględnia się w nich wielu zmiennych, które mogą pojawiać się z początkiem legalizacji.

Używanie marihuany jest nielegalne w większości krajów, dlatego tak trudno uzyskać konkretne dane o ilości zakupionej i zużytej marihuany” wyjaśnia kierujący badaniami Divya Raghavan.

“Aby oszacować tę wartość, użyliśmy danych z nadużywania marihuany, badając procent palaczy marihuany w wieku 25 i więcej w każdym stanie, i pomnożyliśmy ten procent przez liczbę ​​populacji w wieku powyżej 25, aby uzyskać liczbę użytkowników w każdym stanie. Następnie wzięliśmy procentową liczbę palaczy powyżej 25 lat w USA, i pomnożyliśmy przez całkowitą wartość rynku marihuany (14.000.000.000 dolarów, wg ekonomisty z Harvard University, Jeffrey’a Miron).”

Mimo, że szacunki są imponujące, naukowcy z Nerd Wallet przyznają, aby na badania patrzeć z lekką dozą konserwatyzmu. W podobnych badaniach doszli oni do wniosku, że marihuana w Ameryce ma potencjał, aby osiągnąć poziom sprzedaż na poziomie 10 miliardów dolarów w ciągu następnych czterech lat – jednak nadal pozostaje nielegalna w oczach rządu federalnego.

Dane można porównać z przemysłem alkoholowym w Stanach Zjednoczonych, który wygenerował 9.500.000.000 dolarów w 2008 roku, według danych statystycznych z Biura Podatków od Alkoholu i Tytoniu.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.

Mogą Cię zainteresować