Ulicami Pragi przeszedł marsz zwolenników legalizacji marihuany

0
1346

W sobotę 6 maja ulicami Pragi przeszedł marsz zwolenników legalizacji marihuany. Marsz pod nazwą Million Marihuana March został zorganizowany już po raz dwudziesty, a w tym roku wzięło w nim udział ponad 7000 uczestników.

Celem tegorocznego marszu było przekonanie polityków, że potrzebna jest zmiana podejścia wobec używania marihuany do celów rekreacyjnych i zalegalizowania jej uprawy na własny użytek.

Badanie opublikowane przez International Journal of Drug Policy, które zostały opublikowane przez U.S. National Institute of Health wykazało, że zmiana ustawy nie miała wpływu na wiek rozpoczęcia używania marihuany.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W badaniu naukowcy wykorzystali “dane z badania przeprowadzonego w 2012 roku, które prowadzone były w celu zbadania wpływu zmiany polityki dotyczącej konopi na wiek rozpoczęcia używania marihuany.”

Po przeanalizowaniu danych stwierdzono, że zmiana polityki konopi indyjskich nie miała wpływu na wiek osób, które dopiero inicjują kontakt z marihuaną.

Od 2 kwietnia 2013 roku w Czechach dozwolone jest posiadanie do 10g marihuany na własny użytek i uprawa maksymalnie pięciu roślin. Posiadanie jej uważane jest jako wykroczenie i skutkuje grzywną w wysokości do 15.000CZK. Złapanie z marihuaną nie powoduje jednak wpisania nazwiska do rejestru kryminalnego.

Ponad 3 lata temu używanie marihuany do celów medycznych zostało dozwolone. Wielu pacjentów ma jednak problem z jej otrzymaniem, ponieważ nie jest ona refundowana, a lekarze wciąż nie mają wystarczającej wiedzy na temat leczenia kannabinoidami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj