“Uderza bardzo szybko”: Kanada produkuje pierwsze piwo z marihuany

Kanada wyprzedza nas o lata świetlne, jeśli chodzi o kwestie związane z marihuaną. Po pierwsze, cały kraj zalegalizował ją do użytku rekreacyjnego, dzięki czemu jest drugim krajem na świecie, który zdecydował się na ten ruch. Teraz Kanadyjczycy najprawdopodobniej będą pierwszymi konsumentami piwa konopnego.

piwo z marihuana
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

The Guardian donosi, że odkąd legalizacja marihuany stała się oficjalna, piwowarzy poważnie traktują piwo z marihuaną. W przeciwieństwie do wielu piw konopnych, które są tylko nasycone olejami THC i CBD, Province Brands produkuje piwo poprzez warzenie go z roślinami konopi, łodygami i wszystkim innym. Mówi się, że jest to pierwsze tego rodzaju piwo.

Produkcja piwa z marihuaną

piwo marihuana

Produkcja jednak nie była łatwa. “Rzeczy, które wymyśliliśmy, po prostu smakowały okropnie”, powiedział Dooma Wendschuh, współzałożyciel i dyrektor generalny Province Brands. “Smakowały jak zgniłe brokuły.” Dzięki niewielkiej pracy z zakresu chemii opracowali piwo, które według niego jest “wytrawne, pikantne i mniej słodkie niż typowy smak piwa”.

Ma około 6,5 mg THC, a alkohol jest z niego usuwany, więc pijący odczują tylko działanie marihuany. “Piwo uderza bardzo szybko, co nie jest typowe dla jadalnych form marihuany” – powiedział Wendschuh.

Rzemieślnicze piwa z dodatkiem marihuany

W Stanach Zjednoczonych browary rzemieślnicze i marka Big Beer stają się coraz bardziej kreatywne dzięki piwom z dodatkiem CBD i THC. Marka Lagunitas, należąca do Heinekena, właśnie wydała “gazowaną wodę” z THC o nazwie Hi-Fi Hops, która jest dostępna w Kalifornii. W Kolorado trwają również prace nad bezalkoholowym piwem z dodatkiem THC.

Chociaż legalizacja marihuany jest coraz częściej poruszanym tematem na całym świecie, to szanse na to, że będziemy mogli spróbować piwa konopnego są obecnie niewielkie niewielkie, jeśli mieszkasz w Polsce lub innym kraju, gdzie marihuana jest nielegalna. Chyba już czas zarezerwować wycieczkę do Kanady.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -