Ubrania z konopi – właściwości i zastosowanie

Konopie znane były ze swoich właściwości już tysiące lat temu w starożytnych chinach. I nie mam na myśli duchowej strony, a używanie ich jako surowca do wytwarzania lin, tkanin czy żywności. Przez wiele lat prohibicji (bardzo skutecznej) roślina ta zamiast kontynuować swoją popularność w przemyśle została zepchnięta do tabu i nazwana narkotykiem. Dziś ludzie słysząc konopia odpowiadają marihuana, zapominając, że nie każda konopia to marihuana. Bo przecież nie każdy prostokąt to kwadrat prawda?

Depositphotos 4467783 original
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Swoją obecność w historii ludzkości konopia zawdzięcza głównie wytrzymałości swoich włókien, które stały się podstawowym surowcem do wyrobu ubrań z konopi.

Niewielkie grono ludzi wie, iż włókna konopne są tak wytrzymałe, że znalazły zastosowanie w przemyśle zbrojeniowym. Mam tutaj konkretnie na myśli fakt historyczny -mianowicie pewien chiński generał postanowił użyć konopi jako cięciwy do łuków. Dzięki tej innowacji jego łucznicy zyskali większy zasięg, co dawało wówczas ogromną przewagę na polu bitwy.

DRUGA SKÓRA

Ubrania z konopi są cieplejsze i świetnie chronią ludzką skórę przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Splot jest bardzo luźny, co sprawia, że są bardzo przewiewne. Są niezastąpione o dowolnej porze roku gdyż dzięki swojej strukturze są bardzo ciepłe zimą a w upalne dni ich przewiewność, odprowadzanie wilgoci od ciała czy pochłanianie przykrych zapachów jest wręcz pożądane.

DON’T PANIC – IT’S ORGANIC

Do uprawy wystarczy jedynie woda, słońce i gleba. Konopie do swojego wzrostu nie potrzebują ani kropli nawozu chemicznego czy pestycydów. Sprawia to, że chemikalia z gleby nie przenikną do włókien tkaniny. Podczas procesu oddzielania włókien również nie wykorzystuje się substancji pochodzenia chemicznego. To wszystko czyni ten produkt w 100% organiczny i biodegradowalny. Bez żadnej domieszki chemii.

Nasuwa się pytanie – co sprawia, że ubrania konopne dostępne są w różnych kolorach?

Barwienie odbywa się podczas procesu oddzielania włókien i zależy od metody wykonania. Naturalne kolory, w jakich występują włókna konopne to kremowo-biały, czarny czy brązowy.

Produkty te są świetną alternatywa dla alergików i ludzi z problemami dermatologicznymi, gdyż podczas uprawy i produkcji nie użyto żadnej substancji chemicznej, dzięki czemu ubrania nie uczulają i nie wywołują zmian skórnych.

APELE ZIELONYCH

Zastanawia mnie jednak fakt, iż słychać w mediach głośne protesty ekologów. Domagają się ekologicznych mostów dla zwierząt nad autostradami, czy mniejszej emisji spalin, ale czy ktoś słyszał ich apele w sprawie sadzenia konopi?

Tymczasem pora na podsumowanie. W stu procentach organiczna uprawa i produkcja, żadnej domieszki chemii. Idealne ubrania na każdą porę roku. Tak w kilku słowach można podsumować ubrania z konopi. Jest to obowiązkowa pozycja w szafie każdego miłośnika konopi, zarówno siewnej jak i rekreacyjnej.

Materiał użyty do uszycia tej koszulki gwarantuje najwyższą jakość. 
Włókno konopne świetnie się sprawdza jeśli chodzi o oddychanie i odprowadzanie wilgoci z dala od ciała.
Dodatkowo materiał w naturalny sposób pozbywa się przykrych zapachów.
Dzianina konopna jest 6 razy bardziej rozciągliwa niż bawełna i 3 razy bardziej wytrzymała.
Do uprawy konopi nie zostały użyte żadne nawozy ani pestycydy, dlatego mamy pewność, że koszulka nie posiada w swoim składzie żadnych zanieczyszczeń, które mogłyby podrażnić skórę.
Z każdym dniem noszenia i po każdym praniu ciuchy stają się przyjemniejsze i dają jeszcze większy komfort.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -