Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /wp-content/plugins/wordpress-seo/frontend/schema/class-schema-person.php on line 152

Notice: Trying to get property 'user_email' of non-object in /wp-content/plugins/wordpress-seo/frontend/schema/class-schema-person.php on line 230

Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /wp-content/plugins/wordpress-seo/frontend/schema/class-schema-person.php on line 236
Dołącz do nas

Aktualności

Ubrania z konopi – ekologia i zastosowanie | HempEmpire.net

Konopie znane były ze swoich właściwości już tysiące lat temu w starożytnych chinach. I nie mam na myśli duchowej strony, a używanie ich jako surowca do wytwarzania lin, tkanin czy żywności. Przez wiele lat prohibicji (bardzo skutecznej) roślina ta zamiast kontynuować swoją popularność w przemyśle została zepchnięta do tabu i nazwana narkotykiem. Dziś ludzie słysząc konopia odpowiadają marihuana, zapominając, że nie każda konopia to marihuana. Bo przecież nie każdy prostokąt to kwadrat prawda?

Swoją obecność w historii ludzkości konopia zawdzięcza głównie wytrzymałości swoich włókien, które stały się podstawowym surowcem do wyrobu ubrań z konopi.

Niewielkie grono ludzi wie, iż włókna konopne są tak wytrzymałe, że znalazły zastosowanie w przemyśle zbrojeniowym. Mam tutaj konkretnie na myśli fakt historyczny -mianowicie pewien chiński generał postanowił użyć konopi jako cięciwy do łuków. Dzięki tej innowacji jego łucznicy zyskali większy zasięg, co dawało wówczas ogromną przewagę na polu bitwy.

Reklama Susz CBD Sklep

DRUGA SKÓRA
Ubrania z konopi są cieplejsze i świetnie chronią ludzką skórę przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Splot jest bardzo luźny, co sprawia, że są bardzo przewiewne. Są niezastąpione o dowolnej porze roku gdyż dzięki swojej strukturze są bardzo ciepłe zimą a w upalne dni ich przewiewność, odprowadzanie wilgoci od ciała czy pochłanianie przykrych zapachów jest wręcz pożądane.

DON’T PANIC – IT’S ORGANIC
Do uprawy wystarczy jedynie woda, słońce i gleba. Konopia do swojego wzrostu nie potrzebuje ani kropli nawozu chemicznego czy pestycydów. Co sprawia, że chemikalia z gleby nie przenikną do włókien tkaniny. Podczas procesu oddzielania włókien również nie wykorzystuje się substancji pochodzenia chemicznego. To wszystko czyni ten produkt w 100% organiczny i biodegradowalny. Bez żadnej domieszki chemii.

Nasuwa się pytanie – co sprawia, że ubrania konopne dostępne są w różnych kolorach?

Barwienie odbywa się podczas procesu oddzielania włókien i zależy od metody wykonania. Naturalne kolory, w jakich występują włókna konopne to kremowo-biały, czarny czy brązowy.

Produkty te są świetną alternatywa dla alergików i ludzi z problemami dermatologicznymi, gdyż podczas uprawy i produkcji nie użyto żadnej substancji chemicznej, dzięki czemu ubrania nie uczulają i nie wywołują zmian skórnych.

APELE ZIELONYCH
Zastanawia mnie jednak fakt, iż słychać w mediach głośne protesty ekologów. Domagają się ekologicznych mostów dla zwierząt nad autostradami, czy mniejszej emisji spalin, ale czy ktoś słyszał ich apele w sprawie sadzenia konopi?

Temat ten jest tak obszerny, że będzie motywem przewodnim mojego kolejnego wpisu, który ukaże się już niebawem.

Tymczasem pora na podsumowanie. W stu procentach organiczna uprawa i produkcja, żadnej domieszki chemii. Idealne ubrania na każdą porę roku. Tak w kilku słowach można podsumować ubrania z konopi. Jest to obowiązkowa pozycja w szafie każdego miłośnika konopi, zarówno siewnej jak i rekreacyjnej.

O NASZYCH KOSZULKACH
Produkt wykonany w Polsce ze 100% włókien konopi.

Materiał użyty do uszycia tej koszulki gwarantuje najwyższą jakość. 
Włókno konopne świetnie się sprawdza jeśli chodzi o oddychanie i odprowadzanie wilgoci z dala od ciała.
Dodatkowo materiał w naturalny sposób pozbywa się przykrych zapachów.
Dzianina konopna jest 6 razy bardziej rozciągliwa niż bawełna i 3 razy bardziej wytrzymała.
Do uprawy konopi nie zostały użyte żadne nawozy ani pestycydy, dlatego mamy pewność, że koszulka nie posiada w swoim składzie żadnych zanieczyszczeń, które mogłyby podrażnić skórę.
Z każdym dniem noszenia i po każdym praniu ciuchy stają się przyjemniejsze i dają jeszcze większy komfort.
PRODUKT JEST W 100% EKOLOGICZNY
Wysyłka w 24h + dostawa kurierem następnego dnia roboczego

Galeria:
  HMBHDB_3HMC

W naszej ofercie znajdują się również paski wykonane z konopi.

pasekpasek_s

Wszystkie produkty z konopi dostępne w naszym sklepie można znaleźć tutaj: Konopny | HempEmpire.net

Zapraszamy!

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl


Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne