- Reklama -
Banner

THC ­ The Hemp Calendar 2015

W Starożytności mówiono: „Jeśli siejesz i sadzisz rośliny zgodnie z fazami księżyca, Twoje uprawy będą dorodniejsze, a plony bardziej obfite”. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom growerów oraz użytkowników Cannabis, powstała niecodzienna publikacja: „The Hemp Calendar ” – biodynamiczny kalendarz lunarny stworzony specjalnie pod uprawę konopi.

W poprzednim roku ukazała się pierwsza odsłona kalendarza konopnego ­ The Hemp Calendar 2014. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem w środowisku konopnym i  koło konopnym. Autorzy publikacji ­ The Hemp Company, przedstawiają drugą odsłonę kalendarza: THC ­ The Hemp Calendar 2015. Jest to pierwsza tego typu publikacja w języku polskim, która w tym roku po raz pierwszy ukaże się w 3 wersjach językowych: polskiej, angielskiej oraz niemieckiej.

Kalendarz składa się z 13 bindowanych kartek formatu A3: okładki oraz 12 miesięcy przedstawiających zdjęcia roślin w różnym stadium rozwoju.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Główną domeną projektu The Hemp Calendar jest wspomniany biodynamiczny kalendarz ogrodnika oparty na fazach księżyca, którego odległość od Ziemii wpływa na całe życie na naszej planecie. Każda praca przy plantach mimo, że zapewne sprawia Wam ogromną przyjemność, wykonana nieodpowiedniego dnia może nie przynieść oczekiwanego efektu. Nie każdy musi wykazywać się oczywiście znajomością interpretacji faz księżyca ani ich przełożenia na odpowiednie prace ogrodnicze. W kalendarzu pokazane są za pomocą prostych ikonek dni szczególnie sprzyjające pracy w ogrodzie czy też np zbiorom oraz ikony mówiące kiedy pewnych prac nie należy wykonywać. Zwalczanie chorób, usuwanie i przyszczykiwanie chorych pędów zalecane jest tylko przez ok. dwa specjalnie oznaczone dni w miesiącu, podobnie jak nawożenie oraz zabiegi pielęgnacyjne: pielenie, okopywanie, przerzedzanie wschodzących roślin. Znacznie częściej występują jednak dni sprzyjające pracom ogrodniczym, takim jak przygotowanie gleby, sadzonek do ukorzenienia czy podlewanie. Rozróżniamy także i oznaczamy odpowiednie daty do zwalczania chwastów i szkoczdników oraz przycinania. Równie często wskazujemy dni, w których zbiory okażą się bardziej aromatyczne i skuteczne. Uwzględnienie efektów płynących z działania księżyca pomoże Ci osiągnąć efekt lepszy, niż oczekujesz.

grudzien-2014

Wiele osób, które nie miały styczności z uprawą tej jakże wdzięcznej rośliny, nie jest w stanie zrozumieć, jak wielką pasja może stać się uprawa Cannabis. Kiedyś ktoś powiedział, że uprawa wciąga bardziej niż palenie . Dla wielu uprawa Konopi Indyjskich to zwykłe wytwarzanie substancji odurzającej. A to coś więcej, tak samo jak w przypadku właścicieli winnic, którzy z pasją uprawiają swoje winne grona aby następnie uzyskać z nich jak najlepszy trunek. W przypadku naszych roślin występuje dodatkowo opanowanie sztuki otrzymania jak największej ilości dorodnych kwiatostanów z jak najmniejszej powierzchni. Bardzo liczy się opanowanie wielu aspektów aby to się udało najlepiej jak się tylko da. Na niektóre nie mamy wpływu (genetyka), a na niektóre tak, np. na zawartość składników odżywczych potrzebnych w danym momencie wzrostu lub rozkwitu. Liczy się też smak, jeżeli roślina będzie miała zbyt wiele azotu, smak i zapach będą sianowate. Dlatego też jeżeli już uprawiamy nasze kochane maleństwa (czasem kilkumetrowe “maleństwa” ), zadbajmy o każdy szczegół. Ostatnio jeden z bardziej znanych w Europie gowerów, powiedział nam, że on i bez stosowania kalendarza biodynamicznego osiąga zadowalające rezultaty. Oczywiście zakładamy, że otrzymuje bardzo dobre wyniki, ale czy nawet jeżeli osiągasz rewelacyjne rośliny i to pod każdy względem, nie można ich poprawić? Oczywiście, że można, wystarczy posłużyć się naszym kalendarzem i cieszyć się smakowitymi plonami.

Wiele osób sądzi, że taki kalendarz nadaje się tylko do zastosowania przy uprawach outdoor. Zdarzają się komentarze typu “ta jasne, zbiory w grudniu, przecież outdoor już się dawno skończył” lub “po co mi kalendarz biodynamiczny na styczeń skoro wysiew jest dopiero w maju, a zbiory wrzesień/październik?” czy też “co za bzdura, że kalendarz biodynamiczny nadaje się do uprawy indoor, księżyc nie dociera przecież do boxa”. Ten ostatni to nasz “faworyt”. Jak to zatem jest i w jaki sposób księżyc oddziałuje na rośliny na Ziemi (zresztą nie tylko na rośliny ale na całe życie na naszej planecie)? Wszystko rozchodzi się o… wodę. To właśnie na wodę księżyc wpływa bezpośrednio, a przez to, pośrednio na wszystkie organizmy. Jaki wpływ na zachowanie się cząsteczek wody na naszej planecie odległość czy też faza księżyca doskonale widać na przykładzie potężnej siły przypływów i odpływów, zachodzą one właśnie pod wpływem naszego naturalnego satelity jakim jest księżyc.

Zeszłoroczna publikacja zawierała 12 cytatów znanych osób, które wypowiadały się na temat konopi. W nowej odsłonie projektu, przy każdym miesiącu pojawi się natomiast Fakt Konopny, a dzięki współpracy z niezwykle popularnym w Polsce portalem intrnetowym faktykonopne.pl. Większość zdjęć w The Hemp Calendar 2015 jest autorstwa jednego z twórców kalendarza.

Nie każdy wie, jak wiele zastosowań posiadają konopie. Cannabidiol (CBD) zawarty w Cannabis okazał się nietoksyczną alternatywą dla chemioterapii zwalczającej niektóre nowotwory. Wiedzieliście, że z konopi produkować można zarówno samochody, jak i paliwo? Na pewno słyszeliście jednak, że produkcja konopi przemysłowych na szeroką skalę może zastąpić wycinkę drzew, ponieważ jest rewelacyjnym tworzywem do produkcji papieru. Warto też wiedzieć, że Deklaracja Niepodległości Stanów Zjednoczonych i Konstytucja USA już wtedy zostały napisane na papierze z konopi. Podobnego rodzaju ciekawostki na temat mnogiego zastosowania konopi znajdziecie przy każdym miesiącu nadchodzącego kalendarza.

The Hemp Calendar zamówić będzie można od ok. 10.XII.2014 przez stronę internetową:

www.TheHempCalendar.com – Cena ­ 30 / 35 PLN

Kalendarz skierowany jest jedynie do do osób pełnoletnich, mieszkańców UE, środowiska konopnego i około­ konopnego, początkujących, domowych ogrodników oraz wieloletnich growerów. Celem publikacji nie jest zachęcanie ani nakłanianie do posiadania ani uprawy konopi. Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem jest to obecnie zabronione i zagrożona karą kolejno do 3 lat oraz 8 lat pozbawienia wolności.

Autorzy kalendarza – The Hemp Company wywodzą się ze środowiska growerów i aktywistów konopnych. Zwolennicy liberalizacji prawa narkotykowego w Polsce, organizatorzy wielu wydarzeń pro-­legalizacyjnych – ekipa The Hemp Company przygotowuje kilka nowych, ciekawych projektowo których będziecie niedługo mogli znaleźć informacje na portalach:

www.TheHempCalendar.com

www.facebook.com/TheHempCalendar

www.facebook.com/TheHempCompany2012

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować