Dołącz do nas

Kryminalne

Tarnów: Policjant aresztowany za udział w grupie przestępczej handlującej marihuaną z Holandii

Policjant z Tarnowa aresztowany za udział w grupie przestępczej

Funkcjonariusz policji z komisariatu Tarnów-Centrum został aresztowany na trzy miesiące pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Aresztowany pracował osiem lat w pionie patrolowo-interwencyjnym w tarnowskiej policji.

Na to, że policjant może być zamieszany w handel narkotykami, wpadli nasi funkcjonariusze, którzy rozpracowywali grupę. Sytuacja była niezręczna, dlatego zwróciliśmy się do komendy wojewódzkiej o przejęcie dalszych czynności w tej sprawie” – wyjaśnia asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji w rozmowie dla Gazety Krakowskiej.

Do sprawy zatrzymano pięciu młodych mężczyzn – mieszkańców Tarnowa i okolic. Przywozili oni marihuanę i inne narkotyki z Holandii i Austrii, a następnie rozprowadzali je na terenie Tarnowa.

Zatrzymani są również oskarżeni o nielegalną uprawę konopi indyjskich, którą policjanci zlikwidowali w Dąbrowie Tarnowskiej. Aresztowany funkcjonariusz został aresztowany, a jednocześnie zostało wobec niego wszczęte postępowanie mające na celu wydalenie go ze służby.

Nie ma przyzwolenia na to, aby policjant, wobec którego pojawiły się tak poważne zarzuty, mógł dalej być w naszych szeregach” – dodaje Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji.

Policjant z Tarnowa miał brać udział w nabywaniu narkotyków na terenie Holandii i Austrii, a następnie pośredniczyć w ich sprzedaży. Policja bada, czy funkcjonariusz nie utrudniał wykrycia sprawy bądź czy nie krył swoich kolegów.

Kwiaty konopi CBD
Reklama
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne