- Reklama -
Banner

Tarnów: Policjant aresztowany za udział w grupie przestępczej handlującej marihuaną z Holandii

Funkcjonariusz policji z komisariatu Tarnów-Centrum został aresztowany na trzy miesiące pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Aresztowany pracował osiem lat w pionie patrolowo-interwencyjnym w tarnowskiej policji.

Na to, że policjant może być zamieszany w handel narkotykami, wpadli nasi funkcjonariusze, którzy rozpracowywali grupę. Sytuacja była niezręczna, dlatego zwróciliśmy się do komendy wojewódzkiej o przejęcie dalszych czynności w tej sprawie” – wyjaśnia asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji w rozmowie dla Gazety Krakowskiej.

Do sprawy zatrzymano pięciu młodych mężczyzn – mieszkańców Tarnowa i okolic. Przywozili oni marihuanę i inne narkotyki z Holandii i Austrii, a następnie rozprowadzali je na terenie Tarnowa.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zatrzymani są również oskarżeni o nielegalną uprawę konopi indyjskich, którą policjanci zlikwidowali w Dąbrowie Tarnowskiej. Aresztowany funkcjonariusz został aresztowany, a jednocześnie zostało wobec niego wszczęte postępowanie mające na celu wydalenie go ze służby.

Nie ma przyzwolenia na to, aby policjant, wobec którego pojawiły się tak poważne zarzuty, mógł dalej być w naszych szeregach” – dodaje Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji.

Policjant z Tarnowa miał brać udział w nabywaniu narkotyków na terenie Holandii i Austrii, a następnie pośredniczyć w ich sprzedaży. Policja bada, czy funkcjonariusz nie utrudniał wykrycia sprawy bądź czy nie krył swoich kolegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować