- Reklama -
Banner

Tarnów: Policjant aresztowany za udział w grupie przestępczej handlującej marihuaną z Holandii

Funkcjonariusz policji z komisariatu Tarnów-Centrum został aresztowany na trzy miesiące pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Aresztowany pracował osiem lat w pionie patrolowo-interwencyjnym w tarnowskiej policji.

Na to, że policjant może być zamieszany w handel narkotykami, wpadli nasi funkcjonariusze, którzy rozpracowywali grupę. Sytuacja była niezręczna, dlatego zwróciliśmy się do komendy wojewódzkiej o przejęcie dalszych czynności w tej sprawie” – wyjaśnia asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji w rozmowie dla Gazety Krakowskiej.

Do sprawy zatrzymano pięciu młodych mężczyzn – mieszkańców Tarnowa i okolic. Przywozili oni marihuanę i inne narkotyki z Holandii i Austrii, a następnie rozprowadzali je na terenie Tarnowa.

Zatrzymani są również oskarżeni o nielegalną uprawę konopi indyjskich, którą policjanci zlikwidowali w Dąbrowie Tarnowskiej. Aresztowany funkcjonariusz został aresztowany, a jednocześnie zostało wobec niego wszczęte postępowanie mające na celu wydalenie go ze służby.

Nie ma przyzwolenia na to, aby policjant, wobec którego pojawiły się tak poważne zarzuty, mógł dalej być w naszych szeregach” – dodaje Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji.

Policjant z Tarnowa miał brać udział w nabywaniu narkotyków na terenie Holandii i Austrii, a następnie pośredniczyć w ich sprzedaży. Policja bada, czy funkcjonariusz nie utrudniał wykrycia sprawy bądź czy nie krył swoich kolegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279  Kup teraz
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230  Zobacz w sklepie
 • Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  79  Kup produkt
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649  Zobacz
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85  Zobacz w sklepie

Mogą Cię zainteresować