- Reklama -
Banner

Tajlandzka policja przekazała naukowcom 100kg zarekwirowanej marihuany

Polityka narkotykowa w Azji jest jedną z najbardziej rygorystycznych na świecie. W niektórych krajach za posiadanie marihuany grozi kara śmierci. Wydaje się, że Tajlandia, która obecnie dąży do zalegalizowania medycznej marihuany, chce zmienić ten pogląd.

Jak podaje Associated Press, tajska policja przekazała rządowi 100 kilogramów marihuany o dużej mocy do celów badawczych.

Szef rządowej Organizacji Farmaceutycznej, Sophon Mekthon, twierdzi, że naukowcy domagali się najwyższej jakości konopi, ponieważ chcą badać jej właściwości medyczne. Jednak Mekthon powiedział, że właściwości lecznicze każdej odmiany marihuany nieco się różnią, a naukowcy chcą wiedzieć, które szczepy nadają się do leczenia konkretnych dolegliwości.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Rządowa Organizacja Farmaceutyczna zamierza wykorzystać marihuanę  do badań medycznych i opracowania z niej ekstraktu leczniczego oraz inne produkty farmaceutyczne o znormalizowanej jakości” – powiedział Mekthon.

Marihuana przekazana rządowi to produkt skonfiskowany przez policję. Konopie indyjskie w Tajlandii nadal są nielegalne, nie tylko do konsumpcji, ale również do celów badawczych.

Chociaż jest mało prawdopodobne, aby przy obecnym rządzie prawo w Tajlandii uległo zmianie, to urzędnicy twierdzą, że rząd nie sprzeciwia się legalizacji marihuany do celów medycznych. Może to być ważny element kampanii wyborczej prze wyborami, które odbędą się w lutym 2019r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować