- Reklama -
Banner

Tajlandia wykorzysta skonfiskowaną marihuanę do produkcji leków

Marihuana przejęta przez organy ścigania zazwyczaj zostaje spalona lub zniszczona w inny, niezwykle marnotrawny sposób. Ale Tajlandia ma inny plan – konopie skonfiskowane przez organy ścigania zostaną przeznaczone do produkcji leków.

Tajlandia opracowuje własny program medycznej marihuany, ale kraj boryka się z jednym problemem. Sekretarz Generalny Tajlandzkiego Komitetu Kontroli Narkotyków, Niyom Termsrisuk, ujawnił, że certyfikowane gospodarstwa konopne nie są jeszcze gotowe do zbiorów. W efekcie, Termsrisuk poprosił Ministerstwo Zdrowia Publicznego o to, aby marihuana przejęta przez policje została przeznaczona do produkcji leków.

Czasami ktoś proponuje coś bardziej konstruktywnego, na przykład wykorzystanie skonfiskowanej marihuany do ogrzewania domów w zimę. Zwykle jednak skonfiskowana przez policję marihuana trafia do spalarni. Ale teraz, dzięki porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia Publicznego, konopie skonfiskowane w Tajlandii zostaną przesłane do zatwierdzonych organizacji w celu przetworzenia suszu na leki na bazie konopi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Badanie zarekwirowanych konopi pod kątem zanieczyszczeń

Przekierowanie skonfiskowanych konopi do produkcji leków to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż wysyłanie ich do spalarni, ale pomysł nie jest pozbawiony wad. Nielegalna uprawa marihuany wiąże się z tym, że do produkcji leków zostanie wykorzystana zanieczyszczona marihuana. Zanieczyszczeniami mogą być odżywki do roślin, których hodowcy nie wypłukali przed zbiorami, a także inne substancje wynikające z niehigienicznych warunków uprawy.

W rezultacie Tajlandzki Zarząd Kontroli Narkotyków musi upewnić się, że konopie, z których mają zostać sporządzone leki, są wolne od zanieczyszczeń. Niestety może to oznaczać, że duża część zarekwirowanych konopi nie będzie nadawać się do celów medycznych. Pestycydy, metale ciężkie i inne niebezpieczne substancje stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia pacjentów.

Obecnie tajlandzkie Ministerstwo Zdrowia Publicznego pracuje nad ustanowieniem bezpiecznych limitów dla każdej potencjalnie niebezpiecznej substancji występującej w konopiach. W podobny sposób Stany Zjednoczone wyznaczyły próg zanieczyszczeń w konopiach. Kiedy ministerstwo ustali te wytyczne, tajlandzcy specjaliści zajmą się opracowywaniem leków na bazie skonfiskowanych konopi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować