- Reklama -
Banner

Tajlandia legalizuje medyczną marihuanę. “To noworoczny prezent dla Tajlandczyków”

Tajlandia we wtorek zatwierdziła stosowanie marihuany do użytku medycznego i badań naukowych. To ważny krok w regionie, w którym obowiązują najsurowsze przepisy antynarkotykowe na świecie.

“To noworoczny prezent od Narodowego Zgromadzenia Ustawodawczego dla rządu i Tajlandczyków”, powiedział Somchai Sawangkarn, przewodniczący komitetu redakcyjnego, w telewizyjnej sesji parlamentarnej.

Wciąż obowiązuje kara śmierci za posiadanie dużych ilości

Podczas gdy kraje od Kolumbii po Kanadę zalegalizowały marihuanę do użytku medycznego lub rekreacyjnego, konopie pozostają nielegalne i stanowią  tabu w wielu południowo-wschodnich częściach Azji, która ma najostrzejsze kary na świecie za łamanie prawa narkotykowego.

Handlarze marihuany mogą podlegać karze śmierci w Singapurze, Indonezji i Malezji.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Wnioski patentowe utrudnieniem dla pacjentów i naukowców

Jednak w Tajlandii główne kontrowersje związane z legalizacją dotyczyły wniosków patentowych zagranicznych firm, które pozwoliły im zdominować rynek, utrudniając tajskim pacjentom dostęp do leków, a tajlandzkim naukowcom dostęp do wyciągów z marihuany.

“Będziemy domagać się, aby rząd odwołał wszystkie te prośby, zanim prawo zacznie obowiązywać”, powiedział Panthep Puapongpan, dziekan w Rangsit Institute of Integrative Medicine and Anti-Aging.

Niektórzy tajscy zwolennicy mają nadzieję, że wtorkowe zatwierdzenie utoruje drogę do legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych.

“To pierwszy krok do przodu” – powiedział Chokwan Chopaka, aktywista z Highland Network, grupy zajmującej się legalizacją marihuany w Tajlandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować