Tajlandia legalizuje medyczną marihuanę. “To noworoczny prezent dla Tajlandczyków”

Tajlandia we wtorek zatwierdziła stosowanie marihuany do użytku medycznego i badań naukowych. To ważny krok w regionie, w którym obowiązują najsurowsze przepisy antynarkotykowe na świecie.

Legalizacja medycznej marihuany w Tajlandii
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

“To noworoczny prezent od Narodowego Zgromadzenia Ustawodawczego dla rządu i Tajlandczyków”, powiedział Somchai Sawangkarn, przewodniczący komitetu redakcyjnego, w telewizyjnej sesji parlamentarnej.

Wciąż obowiązuje kara śmierci za posiadanie dużych ilości

Podczas gdy kraje od Kolumbii po Kanadę zalegalizowały marihuanę do użytku medycznego lub rekreacyjnego, konopie pozostają nielegalne i stanowią  tabu w wielu południowo-wschodnich częściach Azji, która ma najostrzejsze kary na świecie za łamanie prawa narkotykowego.

Handlarze marihuany mogą podlegać karze śmierci w Singapurze, Indonezji i Malezji.

Wnioski patentowe utrudnieniem dla pacjentów i naukowców

Jednak w Tajlandii główne kontrowersje związane z legalizacją dotyczyły wniosków patentowych zagranicznych firm, które pozwoliły im zdominować rynek, utrudniając tajskim pacjentom dostęp do leków, a tajlandzkim naukowcom dostęp do wyciągów z marihuany.

“Będziemy domagać się, aby rząd odwołał wszystkie te prośby, zanim prawo zacznie obowiązywać”, powiedział Panthep Puapongpan, dziekan w Rangsit Institute of Integrative Medicine and Anti-Aging.

Niektórzy tajscy zwolennicy mają nadzieję, że wtorkowe zatwierdzenie utoruje drogę do legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych.

“To pierwszy krok do przodu” – powiedział Chokwan Chopaka, aktywista z Highland Network, grupy zajmującej się legalizacją marihuany w Tajlandii.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -