- Reklama -
Banner

Tajlandczycy będą mogli uprawiać 6 roślin konopi indyjskich? Jest projekt ustawy

Ustawodawcy w Tajlandii proponują poważną zmianę w krajowym prawie dotyczącym marihuany, która stanowi znaczący krok we właściwym kierunku.

Jak donosi Reuters, tajlandzka partia Bhumjaithai – część koalicji rządzącej – oficjalnie zaproponowała wprowadzenie ustawy, która pozwoli na legalną uprawę maksymalnie sześciu roślin konopi indyjskich na gospodarstwo domowe. Wprowadzenie tej propozycji nastąpiło niecały rok po tym, jak Tajlandia zalegalizowała medyczną marihuanę.

Supachai Jaisamut z Partii Bhumjaithai, trzeci co do wielkości partner w koalicji i minister zdrowia, powiedział, że projekt ustawy zezwala na uprawę maksymalnie sześciu roślin konopi indyjskich na gospodarstwo domowe.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zgodnie z obowiązującymi w Tajlandii przepisami dotyczącymi narkotyków rekreacyjni użytkownicy konopi mogą podlegać surowym karom, w tym do 10 lat więzienia za posiadanie i wysokie grzywny.

„Zasadą jest, że konopie będą mogły być uprawiane do użytku medycznego, możesz mieć je w domu na swoje dolegliwości, ale nie możesz palić ich na ulicy” – powiedział Reuterowi Supachai Jaisamut.

Supachai powiedział także w wywiadzie dla Reuitersa, że ustawa stworzyłaby „Instytut Leków Roślinnych, który miałby uprawnienia do zakupu, ekstrakcji i eksportu kanabidiolu (CBD), substancji chemicznej pochodzącej z konopi.”

„Propozycja jest obietnicą wyborczą ze strony Partii Bhumjaithai, która prowadziła kampanię na rzecz polityki pozwalającej Tajlandczykom na uprawę konopi indyjskich”, mówi Reuters. „Zwolennicy ustawy twierdzą, że ma ona na celu rozwój nowego legalnego sektora marihuany w Tajlandii”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować