- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Tajlandczycy będą mogli uprawiać 6 roślin konopi indyjskich? Jest projekt ustawy

Ustawodawcy w Tajlandii proponują poważną zmianę w krajowym prawie dotyczącym marihuany, która stanowi znaczący krok we właściwym kierunku.

Zimbabwe zatwierdziło pierwszą krajową uprawę medycznej marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Jak donosi Reuters, tajlandzka partia Bhumjaithai – część koalicji rządzącej – oficjalnie zaproponowała wprowadzenie ustawy, która pozwoli na legalną uprawę maksymalnie sześciu roślin konopi indyjskich na gospodarstwo domowe. Wprowadzenie tej propozycji nastąpiło niecały rok po tym, jak Tajlandia zalegalizowała medyczną marihuanę.

Supachai Jaisamut z Partii Bhumjaithai, trzeci co do wielkości partner w koalicji i minister zdrowia, powiedział, że projekt ustawy zezwala na uprawę maksymalnie sześciu roślin konopi indyjskich na gospodarstwo domowe.

Zgodnie z obowiązującymi w Tajlandii przepisami dotyczącymi narkotyków rekreacyjni użytkownicy konopi mogą podlegać surowym karom, w tym do 10 lat więzienia za posiadanie i wysokie grzywny.

„Zasadą jest, że konopie będą mogły być uprawiane do użytku medycznego, możesz mieć je w domu na swoje dolegliwości, ale nie możesz palić ich na ulicy” – powiedział Reuterowi Supachai Jaisamut.

- Reklama - Cannabis Light logo

Supachai powiedział także w wywiadzie dla Reuitersa, że ustawa stworzyłaby „Instytut Leków Roślinnych, który miałby uprawnienia do zakupu, ekstrakcji i eksportu kanabidiolu (CBD), substancji chemicznej pochodzącej z konopi.”

„Propozycja jest obietnicą wyborczą ze strony Partii Bhumjaithai, która prowadziła kampanię na rzecz polityki pozwalającej Tajlandczykom na uprawę konopi indyjskich”, mówi Reuters. „Zwolennicy ustawy twierdzą, że ma ona na celu rozwój nowego legalnego sektora marihuany w Tajlandii”.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -