- Reklama -
Banner

Ta ustawa sprawi, że marihuana będzie legalna w całych Stanach Zjednoczonych

Senator Cory Booker przedstawił projekt ustawy Marijuana Justice Act, według której marihuana w USA zostanie zalegalizowana na szczeblu federalnym, dzięki czemu zostanie usunięta z listy substancji kontrolowanych.

Marijuana Justice Act zachęca także stany do zakończenia dyskryminacji rasowej związanej z posiadaniem marihuany, zniesienia kar za posiadanie i używanie marihuany do celów osobistych.

Ustawa pozwoli także więźniom przebywającym w więzieniu federalnym, na złożenie wniosku do sądu o odszkodowanie i zezwoli na stworzenie funduszu reinwestycyjnego w celu inwestowania w społeczności, które zostały najbardziej dotknięte wojną z narkotykami.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Nieudana wojna z marihuaną

“Nie tylko konieczne jest zakończenie nieudanego eksperymentu z zakazem marihuany. Musimy również zapewnić sprawiedliwość tym, którzy najbardziej ucierpieli przez drakońską politykę,” powiedział dyrektor wykonawczy NORML Erik Altieri.

“Doceniamy senatora Brookera za wprowadzenie tego solidnego prawodawstwa, które nie tylko usunie marihuanę z listy substancji kontrlowanych, ale będzie stanowić krok naprzód dla osób i społeczności, które najbardziej ucierpiały na nieudanej wojnie z marihuaną.”

Legalizacja marihuany na poziomie federalnym sprawi, że jej używanie i posiadanie w określonych ilościach nie będzie przestępstwem. Do tej pory marihuana znajduje się w jednej grupie narkotyków, wraz z heroiną i kokainą.

Hipokryzja USA w kwestii marihuany

Według prawa stanowego marihuana jest narkotykiem o wysokiej szkodliwości i nie posiada zastosowań medycznych. Jest to czysta hipokryzja biorąc pod uwagę, że w większości stanów medyczna marihuana jest legalna, a same Stany Zjednoczone posiadają patent 6630507.

Patent został złożony przez Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej w 1999 roku, a z informacji zawartych w opisie patentowym wynika, że agencja federalna jest świadoma przeciwutleniających i neuroprotekcyjnych właściwości marihuany.

Naukowcy odkryli, że składniki marihuany mogą być stosowane do leczenia i zapobiegania stanów zapalnych związanych z wiekiem i chorobami autoimmunologicznymi.

Więcej o patencie możecie przeczytać w tym artykule:

Użytkownicy marihuany robią zdjęcia z tym numerem na ręce z jednego ważnego powodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować