- Reklama -
Banner

Stan Maine rozpoczął legalną sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych

W piątek w stanie Maine rozpoczęła się legalna sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych, prawie cztery lata po tym, jak wyborcy zaaprobowali inicjatywę legalizacyjną w 2016 r. Jednak tylko osiem licencjonowanych sklepów zostało otwartych na inaugurację legalnej sprzedaży, a konsumenci i właściciele firm obawiają się, że w najbliższym czasie może pojawić się problem z niedoborem produktów.

Wyborcy w Maine zalegalizowali rekreacyjne używanie marihuany przez dorosłych i zezwolili na komercyjną produkcję i sprzedaż konopi indyjskich przez licencjonowane firmy jesienią 2016 r. Jednak były republikański gubernator Paul LePage udaremnił wdrożenie tej ustawy, co doprowadziło do wieloletnich opóźnień. Po dwóch latach zmian legislacyjnych i wielokrotnych wetach LePage, marihuana w końcu została zalegalizowana pod koniec 2018 roku.

Erik Gundersen, dyrektor Office of Marijuana Policy w Maine, powiedział lokalnym mediom, że większość prac nad stworzeniem przepisów dotyczących konopi indyjskich miała miejsce po wyborach obecnego gubernatora Janet Mills, demokratki.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Wraz z administracją Mills w lutym ubiegłego roku utworzono moje biuro, Office of Marijuana Policy” – powiedział Gundersen. „Kiedy się pojawiliśmy, zaczęliśmy wszystko od początku i zabraliśmy się do pracy nad przepisami, które stworzyliśmy w krótkim czasie i które służą jako struktura tej nowej branży.”

Po ustanowieniu ram regulacyjnych oczekiwano, że sprzedaż rekreacyjna rozpocznie się w Maine w marcu 2020 r. Jednak dalsze opóźnienia, w tym brak odpowiednich laboratoriów i wyzwania spowodowane pandemią koronawirusa, spowodowały ponowne przesunięcie daty rozpoczęcia legalnej sprzedaży marihuany.

Można oczekiwać, że ceny będą nieco wyższe, a to z powodu podatku akcyzowego nałożonego przez państwo, a także testów” – powiedział Heinrici. „Klienci chcą mieć pewność, że nie ma pestycydów i zanieczyszczeń”.

Chociaż regulowany rynek konopi indyjskich do celów rekreacyjnych w Maine już obsługuje klientów, to ośmiu sprzedawców detalicznych jest obsługiwanych przez tylko osiem zakładów uprawowych, czterech producentów produktów z konopi indyjskich i jedno laboratorium do analizy konopi. Ograniczone możliwości produkcyjne doprowadziły do obaw wśród klientów i właścicieli sklepów, że już wkrótce na rynku pojawią się niedobory produktów, dopóki więcej licencjonowanych firm nie zacznie działać.

Zgodnie z prawem stanu Maine, dorośli w wieku 21 lat i starsi mogą teraz kupić do 70 gramów marihuany i nie więcej niż 5 gramów koncentratów z konopi. Jednak niektóre sklepy mogą wprowadzić niższy limit zakupów, aby zapobiec niedoborom. Lista licencjonowanych sklepów jest dostępna na stronie internetowej Maine Office of Marijuana Policy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować