Stan Maine rozpoczął legalną sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych

W piątek w stanie Maine rozpoczęła się legalna sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych, prawie cztery lata po tym, jak wyborcy zaaprobowali inicjatywę legalizacyjną w 2016 r. Jednak tylko osiem licencjonowanych sklepów zostało otwartych na inaugurację legalnej sprzedaży, a konsumenci i właściciele firm obawiają się, że w najbliższym czasie może pojawić się problem z niedoborem produktów.

Stan Maine rozpoczął legalną sprzedaż marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Wyborcy w Maine zalegalizowali rekreacyjne używanie marihuany przez dorosłych i zezwolili na komercyjną produkcję i sprzedaż konopi indyjskich przez licencjonowane firmy jesienią 2016 r. Jednak były republikański gubernator Paul LePage udaremnił wdrożenie tej ustawy, co doprowadziło do wieloletnich opóźnień. Po dwóch latach zmian legislacyjnych i wielokrotnych wetach LePage, marihuana w końcu została zalegalizowana pod koniec 2018 roku.

Erik Gundersen, dyrektor Office of Marijuana Policy w Maine, powiedział lokalnym mediom, że większość prac nad stworzeniem przepisów dotyczących konopi indyjskich miała miejsce po wyborach obecnego gubernatora Janet Mills, demokratki.

Wraz z administracją Mills w lutym ubiegłego roku utworzono moje biuro, Office of Marijuana Policy” – powiedział Gundersen. „Kiedy się pojawiliśmy, zaczęliśmy wszystko od początku i zabraliśmy się do pracy nad przepisami, które stworzyliśmy w krótkim czasie i które służą jako struktura tej nowej branży.”

Po ustanowieniu ram regulacyjnych oczekiwano, że sprzedaż rekreacyjna rozpocznie się w Maine w marcu 2020 r. Jednak dalsze opóźnienia, w tym brak odpowiednich laboratoriów i wyzwania spowodowane pandemią koronawirusa, spowodowały ponowne przesunięcie daty rozpoczęcia legalnej sprzedaży marihuany.

Można oczekiwać, że ceny będą nieco wyższe, a to z powodu podatku akcyzowego nałożonego przez państwo, a także testów” – powiedział Heinrici. „Klienci chcą mieć pewność, że nie ma pestycydów i zanieczyszczeń”.

Chociaż regulowany rynek konopi indyjskich do celów rekreacyjnych w Maine już obsługuje klientów, to ośmiu sprzedawców detalicznych jest obsługiwanych przez tylko osiem zakładów uprawowych, czterech producentów produktów z konopi indyjskich i jedno laboratorium do analizy konopi. Ograniczone możliwości produkcyjne doprowadziły do obaw wśród klientów i właścicieli sklepów, że już wkrótce na rynku pojawią się niedobory produktów, dopóki więcej licencjonowanych firm nie zacznie działać.

Zgodnie z prawem stanu Maine, dorośli w wieku 21 lat i starsi mogą teraz kupić do 70 gramów marihuany i nie więcej niż 5 gramów koncentratów z konopi. Jednak niektóre sklepy mogą wprowadzić niższy limit zakupów, aby zapobiec niedoborom. Lista licencjonowanych sklepów jest dostępna na stronie internetowej Maine Office of Marijuana Policy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -