- Reklama -
Banner

Sprzedaż legalnej marihuany w Kalifornii przekroczy w tym roku 3 mld USD

Nowy raport opublikowany dziś przez Arcview Market Research i BDS Analytics pokazuje, jak rośnie legalna sprzedaż konopi w Kalifornii. Zgodnie z nowym raportem opublikowanym przez badaczy z Arcview i BDS Analytics, legalny rynek konopi w Kalifornii jest na dobrej drodze, aby stać się największym rynkiem legalnych konopi na świecie.

Według raportu zatytułowanego „Kalifornia: lekcje z największego rynku marihuany na świecie”, Kalifornia była pierwszym stanem, w którym odnotowano spadek sprzedaży po wprowadzeniu na rynek konopi indyjskich przeznaczonych dla osób dorosłych.

Sprzedaż marihuany do celów medycznych spadła z około 3 mld USD w 2017 r. do 2,5 mld USD w 2018 r., kiedy rozpoczęto sprzedaż marihuany rekreacyjnej w licencjonowanych sklepach. W każdym innym stanie po zalegalizowaniu marihuany odnotowano wzrost sprzedaży wraz z każdym kolejnym rokiem. Prognozuje się jednak, że w 2019 r. sprzedaż wzrośnie o 23%, osiągając 3,1 miliarda dolarów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Trudny początek kalifornijskiego przemysłu można przypisać wielu czynnikom, w tym rygorystycznym przepisom dotyczącym badania produktów, niewystarczającej ilości licencji na sprzedaż, lokalnym zakazom w całym stanie oraz nielegalnemu rynkowi, który nadal jest sporą konkurencją dla legalnego rynku.

Troy Dayton, dyrektor generalny Arcview Group, powiedział, że “pomimo obciążeń nałożonych na rynek legalny przez organy regulacyjne, z produktem krajowym brutto o wartości 2,7 miliarda dolarów, Kalifornia ma największy na świecie legalny rynek konopi indyjskich i tak będzie, dopóki marihuana nie zostanie zalegalizowana na poziomie federalnym”.

Oprócz problemów regulacyjnych, Kalifornia ma stosunkowo małą liczbę sklepów detalicznych, z tylko jednym licencjonowanym sklepem detalicznym na każde 35 147 dorosłych w wieku powyżej 21 lat (w porównaniu z Oregonem, który ma jeden sklep na każde 5567 dorosłych powyżej 21 roku życia i Kolorado, które ma jeden sklep detaliczny na każde 4240 dorosłych w wieku 21 lat).

Według raportu, nielegalny rynek w Kalifornii ma stanowić ponad 50 procent całkowitej sprzedaży konopi indyjskich w Kalifornii do 2024 r. – w innych stanach, które zalegalizowały marihuanę oczekuje się, że nielegalna sprzedaż spadnie do zaledwie 30% wszystkich transakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować