- Reklama -
Banner

Space X wyśle ponad 400 roślin konopi na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Laboratorium badawcze w Kolorado współpracuje z firmą kosmiczną i instytutem badawczym University of Colorado Boulder, aby wysłać konopie i kawę w kosmos. Ponad 400 roślin konopi poleci do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej lotem towarowym SpaceX CRS-20. Front Range Biosciences, firma zajmująca się technologią rolną, która bada konopie i różne aspekty uprawy, właśnie ogłosiła plan transportu roślin konopi i kawy do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie będą one uprawiane i badane pod kątem potencjalnych mutacji genetycznych, którym ulegają komórki roślinne na różnych etapach grawitacji.

Laboratorium i zespół badawczy Front Range w Lafayette współpracuje z BioServe Space Technologies, instytutem CU Boulder, który zajmuje się nauką o mikrograwitacji, aby wysłać konopie i kawę do stacji kosmicznej na pokładzie SpaceX CRS-20, Lot zaplanowany jest na marzec 2020 r., według Front Range. 480 roślin konopi będzie przebywać w inkubatorze na pokładzie ISS przez około miesiąc, a warunki środowiskowe będą monitorowane zdalnie w CU Boulder przez BioServe.

Space X wyśle rośliny konopi na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Po zwróceniu próbek konopi i kawy na Ziemię, Front Range będzie szukał wszelkich zmian, które zaszły podczas różnych etapów mikrograwitacji i ekspozycji na promieniowanie kosmiczne. Monitorowane będą również poziomy stresu kawy i konopi, a naukowcy z ISS będą robić notatki, które mogą mieć wpływ na przyszłe eksperymenty związane ze wzrostem roślin przy zerowej grawitacji.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

To pierwszy raz, kiedy ktoś bada wpływ mikrograwitacji i lotów kosmicznych na rośliny konopi i komórki kawy” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Front Range dr Jonathan Vaught. „Istnieje nauka wspierająca teorię, że rośliny w kosmosie doświadczają mutacji. Jest to okazja, aby sprawdzić, czy mutacje te utrzymują się po powrocie na Ziemię i czy są mutacje te mogą mieć nowe zastosowania komercyjne”.

Badanie zostanie sfinansowane przez firmę SpaceCells, która bada wpływ mikrograwitacji na biologię Ziemi. Magiczne moce pobudzające kawy są już dobrze znane, ale sama kawa okazała się również obiecująca jako dodatek przy spalaniu tłuszczu i środek zmniejszający ryzyko niektórych form raka i cukrzycy. Konopie przemysłowe to roślina o wielu zastosowaniach, która może okazać się bardzo pożyteczna dla astronautów. Nasiona konopi są w białka i tłuszcze, włókno konopne może służyć jako trwały materiał, a kwiaty konopi dostarczają kannabidiol (CBD) i inne niepsychoaktywne kannabinoidy, które są popularne w branży konopnej.

„Przewidujemy, że będzie to pierwszy z wielu wspólnych eksperymentów”, przewiduje główny naukowiec BioServe, Louis Stodieck. „W przyszłości planujemy, aby załoga uprawiała rośliny w różnych cyklach wzrostu, abyśmy mogli przeanalizować, które ścieżki metaboliczne są włączone i wyłączone na różnych etapach grawitacji . Jest to fascynujący obszar badań, który ma znaczny potencjał”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować