- Reklama -
Banner

Smoke Buddy – przenośny filtr dla palaczy marihuany

Smoke Buddy to maleńkie urządzenie z filtrem zaprojektowane do niwelowania zapachu dymu marihuany. Zwykle używa się go podczas wydychania dymu z jointa, bonga, lufki czy vaporizera. Jeśli często znajdujesz się w miejscu, w którym dym nie powinien być wyczuwalny, to Smoke Buddy jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Do niedawna większość tego typu wynalazków stanowiły dziwne (ale skuteczne) połączenia powszechnie używanych artykułów gospodarstwa domowego. W miarę rozwoju branży konopnej zauważyliśmy jednak wprowadzenie wielu dostępnych na rynku akcesoriów, w tym także Smoke Buddy. Jest on nieco bardziej wyrafinowany i zawierają na filtr węglowy, który filtruje zapach dymu emitowany po paleniu.

Jak działa Smoke Buddy?

Jak działa Smoke Buddy

W internecie można przeczytać wiele pochlebnych opinii na temat Smoke Buddy’ego i nie są one wyssane z palca. Więc jak działa Smoke Buddy?

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Krótka odpowiedź: Świetnie!

Dłuższa odpowiedź: Przeczytaj poniżej.

Najtrudniejszą częścią recenzji Smoke Buddy jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę. Jego skuteczność zmienia się w zależności od tego, co i jak palisz. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli użyjesz go prawidłowo, Smoke Buddy pozbędzie się około 90% dymu, który wydychasz. Pozostanie jeszcze trochę, ale niewiele. Zapach też jest prawie niwelowany w stu procentach, ale po zakończeniu wydechu nadal będziesz go czuć – minimalnie. Moim zdaniem Smoke Buddy działa lepiej niż jakiekolwiek domowe urządzenie, które kiedykolwiek udało mi się stworzyć z rurki pcv, waty i innych produktów dostępnych w każdym domu.

Filtr węglowy naprawdę świetnie się spisuje w eliminacji dymu i zapachu, który wydychasz, ale na on swoje dobre i złe strony. Jest skuteczny, ponieważ redukuje dym i jego zapach. Jego wadą jest to, że im dłużej go używasz, tym słabiej będzie filtrował dym i zapachy.

Smoke Buddy vs różne metody konsumpcji

Urządzenie, z którego będziesz palić, będzie miało duży wpływ na żywotność Smoke Buddy. Działa bardzo dobrze w przypadku waporyzacji, ponieważ para z waporyzatora nie ma tak intensywnego zapachu oraz rozmiaru. Smoke Buddy nie będzie jednak tak skuteczny, kiedy kilka razy dziennie będziesz przez niego przepuszczał sporo dymu z bonga – ten zapycha filtr dużo szybciej i skraca jego żywotność.

Nawet jeśli zauważysz, że z biegiem czasu staje się on mniej skuteczny – to jest to tylko wina rodzaju filtra. Chociaż istnieją sposoby na wydłużenie żywotności i kilka sposobów na jego wyczyszczenie, w pewnym momencie będziesz musiał kupić go jeszcze raz, ponieważ nie ma sposobu na zamianę samego filtra.

Czy warto kupić Smoke Buddy, jeśli planujesz palenie z wiadra, bonga lub jointa? Uważam, że tak. Omówię kilka ciekawych tricków, które możesz wykorzystać, aby wydłużyć żywotność Twojego Smoke Buddy. Urządzenie nadal dobrze sobie radzi z dużymi chmurami z bonga, ale po prostu znacznie skracają one żywotność Buddy’ego.

Właściwe użycie

smoke buddy

Ważnym czynnikiem jest sposób korzystania z urządzenia. Jeśli jest właściwie używany, działa całkiem nieźle, ale jeśli nie, to będziesz chciał go wyrzucić po pierwszym użyciu. Aby Smoke Buddy złapał cały dym, musisz mieć dobre uszczelnienie między wejściem do filtra i ustami.

Nie musisz mocno naciskać na ustnik, ale raczej przytulić go ustami z kazdej strony. Pomocne może być również nieco wolniejsze wydychanie niż zwykle. Wolniejszy wydech da filtrowi większą szansę na wybranie wszystkich cząstek z chmury, która wypuszczasz.

Ogólnie myślę, że to małe urządzenie działa naprawdę dobrze i rzeczywiście może pozbywać się 90-95% dymu / zapachu. Długość życia będzie różna w zależności od tego, jak często palisz, ale wydaje mi się, że można uzyskać nawet 300 przefiltrowań, chociaż oczywiście zależy to od rozmiaru chmur i metody konsumpcji.

Jak używać Smoke Buddy?

Smoke Buddy jest ogólnie urządzeniem, które jest bardzo proste w użyciu. Po prostu musisz ciasno docisnąć usta do niego, a następnie powoli wdmuchnąć w niego dym. Należy pamiętać o tym, aby dym nie wydostawał się z poprzez nieszczelność między ustami, a ustnikiem.

Dociśnij usta do ustnika, aby pomiędzy wargami a wkładem filtra nie było nieszczelności. Potem wystarczy wydech w średnim tempie. Cząstki i opary z płuc zostaną wyłapane przez filtr, usuwając większość dymu / zapachu. Powtarzaj tę czynność, aż skończysz palenie.

Smoke Buddy dostępny w sklepie VapeFully

Przydatne wskazówki

Jest kilka fajnych pomysłów, o których przeczytałem, by w pełni wykorzystać filtr. Po pierwsze upewnij się, że regularnie czyścisz swoje urządzenie. Po zakończeniu palenia, weź małą szmatkę i wyczyść boki ustnika. Spowoduje to usunięcie wszelkich cząstek, które mogły osiąść na bokach i uniemożliwi ich dostanie się do filtra podczas następnego korzystania. Im częściej będziesz to robić, tym dłużej będziesz mógł korzystać z urządzenia.

Drugi polega na wrzuceniu kilku wacików do wejścia. Utrudni to wydychanie, ale może znacząco wpłynąć na żywotność filtra, zwłaszcza jeśli używasz bonga lub jointa.

Ideą bawełnianych wacików lub waty jest to, że wychwytują one niektóre większe cząstki. Dzięki temu nie dostają się one do filtra i nie atakują go cząsteczkami, które w pierwszej kolejności go zatykają. Możesz nawet zauważyć, że waciki zmienią swoją barwę już po kilku użyciach, jednak raczej nie doświadczysz tego, jeśli używasz vaporizera.

Ostatnim z nich jest upewnienie się, że masz jakiś pochłaniacz zapachów, który zamaskuje resztę zapachu. Tak jak powiedziałem, Smoke Buddy pozbywa się około 90% dymu i zapachu, ale wciąż nie jest to 100%. Posiadanie świecy zapachowej lub odświeżacza powietrza w pobliżu może całkiem zamaskować resztkę zapachu. Zwykle zapach rozprasza się po około 5-10 minutach, ale dodatkowe zapachy mogą znacznie zmniejszyć ten czas. Jeśli palisz z bonga, to staraj się nabijać mniejsze ilości do cybucha, aby móc zaciągnąć całą chmurę na jeden raz – w ten sposób możesz całkowicie wyeliminować problem zapachu.

Podsumowanie

Wydaje mi się, że cena 89zł za to małe urządzenie nie jest przerażająca. Biorąc pod uwagę liczbę zastosowań (nawet 300 wydechów) oraz jego skuteczność, warto zainwestować niecałe 100zł, aby nie martwić się wszechobecnym zapachem dymu. Smoke Buddy jest mały i poręczny, więc można go zabrać wszędzie, co zdecydowanie spodoba się osobom ceniącym dyskrecję. Do każdego zestawu producent dorzuca breloczek Mr SmokeBuddy.

Jeśli zdecydujesz się na zakup SmokeBuddy, możesz go kupić 5% taniej używając kodu rabatowego “FK5%” w sklepie VapeFully.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować