- Reklama -
Banner

Sklepy z marihuaną w Kolorado wygenerowały ponad 1,74 miliarda dolarów przychodu w 2019r.

Sześcioletni rynek legalnej marihuany w Kolorado zanotował nowy rekord sprzedaży. Sklepy z konopiami indyjskimi w stanie Kolorado w 2019 roku wygenerowały przychód przekraczający 1,74 miliarda dolarów.

Oszałamiający wynik został opublikowany przez Departament Dochodów w Kolorado. Przychód przekraczający 1,74 miliarda dolarów jest znaczącym skokiem dla przemysłu legalnej marihuany po ostatniej stagnacji.

W 2017 roku sklepy z konopiami osiągnęły 1,5 miliarda dolarów przychodu ze sprzedaży, co do tej pory było najwyższym wynikiem od 2014 roku, kiedy Kolorado rozpoczęło legalną sprzedaż konopi indyjskich.

Przychody w 2018 r. wzrosły nieznacznie – do 1,54 mld USD. Tom Adams, dyrektor zarządzający firmy zajmującej się badaniem rynku konopi indyjskich – BDS Analytics, powiedział CNN, że wielki skok w 2019 r. przypisuje rozprzestrzenianiu się produktów z konopi indyjskich w innych formach, niż suszone kwiaty – artykuły spożywcze i vape peny.

Rekordowy przychód ze sprzedaży wygenerował ponad 302,4 miliona dolarów przychodów podatkowych, które trafią do kasy stanu. Zebrane podatki zostaną podzielone na różne segmenty, a następnie zostaną przeznaczony na budowę szkół, egzekwowanie prawa, zdrowie publiczne, edukację narkotykową i bezpieczeństwo publiczne.

Dane z 2019 r. pokazują zaskakujący wzrost na rynku, który rok temu wydawał się w spłaszczać. Sprzedaż konopi w Kolorado wzrosła o 13% od 2018 r., odbijając się od 2,5% rocznej stopy wzrostu między 2017 r. i 2018 r.

Kolorado, wraz ze stanem Waszyngton, przeszło do historii w 2012 roku, kiedy wyborcy zatwierdzili propozycję mającą na celu zniesienie zakazu używania marihuany do celów rekreacyjnych. Ustawa oficjalnie weszła w życie na początku 2014 r. Od tego czasu, według Stanowego Departamentu Dochodów, sklepy z marihuaną w Kolorado przyniosły sprzedaż o wartości ponad 7,78 miliarda dolarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 

Mogą Cię zainteresować