- Reklama -
Banner

Singapur: 49-letni mężczyzna powieszony za handel marihuaną

Singapur dokonał we wtorek (26.07.2022) egzekucji na 49-letnim mężczyźnie za handel konopiami indyjskimi po spędzeniu siedmiu lat w więzieniu, co oznacza już szóstą egzekucję w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

Wiadomość ta została potwierdzona przez aktywistkę Kokilę Annamalai, która napisała na swoim koncie na Twitterze, że „potwierdziliśmy, że 49-letni mężczyzna z Malezji z Singapuru został stracony dzisiaj, 26 lipca, w więzieniu Changi, po tym, jak został skazany za handel marihuaną. ”

Podczas gdy sąsiednie kraje, takie jak Tajlandia, rozluźniają prawo i zezwalają na uprawę i konsumpcję marihuany o niskiej zawartości THC, to Singapur utrzymuje jedne z najsurowszych przepisów antynarkotykowych na świecie, przewidując karę śmierci przez powieszenie. Od marca za handel narkotykami zostało straconych już sześć osób.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zobacz też: 7 krajów, w których za posiadanie marihuany grozi kara śmierci

Egzekucje za przestępstwa narkotykowe w Singapurze

Zaledwie cztery dni temu Singapur dokonał egzekucji na innym mężczyźnie, 64-letnim Nazeri Lajim, który był uzależniony od narkotyków i w 2017 roku został skazany na karę śmierci za handel 960 gramami heroiny.

W tej chwili niewiele wiadomo na temat ostatniej egzekucji, ponieważ Singapur niechętnie ujawnia informacje o egzekucjach. To lokalne organizacje pozarządowe, które opowiadają się przeciwko karze śmierci, często dowiadują się o wieszaniu od rodzin więźniów lub innych więźniów.

Organizacje, takie jak Amnesty International lub Justive Collective (TJC), od miesięcy ostrzegały, że z powodu przeludnienia cel śmierci po dwóch latach bez egzekucji z powodu pandemii COVID-19, Singapur przyspieszy tempo egzekucji w 2022 roku, co właśnie ma miejsce.

Od 30 marca, kiedy 68-letni Singapurczyk został stracony za handel narkotykami, miało miejsce pięć innych egzekucji, w tym więźnia niepełnosprawnego intelektualnie, który został powieszony 27 kwietnia, pomimo ostrej krytyki ze strony społeczności międzynarodowej i organizacji praw człowieka.

Wszyscy więźniowie straceni w tym roku zostali skazani za handel narkotykami, a wielu z nich to obywatele Malezji lub etniczni Malajowie z Singapuru, co doprowadziło niektóre organizacje do oskarżenia władz wyspy o dyskryminację rasową. Singapur ustala karę śmierci już w przypadku przemytu 15 gramów heroiny oraz przynajmniej 500 gramów w przypadku marihuany.

Według Amnesty International od czasu wprowadzenia obowiązkowej kary śmierci w 1990 r. powieszono ponad 400 więźniów. Obejmuje to egzekucję mężczyzny z niepełnosprawnością intelektualną za przemyt do kraju około trzech łyżek heroiny. 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować