- Reklama -
Banner

Senat Kolumbii zatwierdza ustawę o legalizacji marihuany

Senat Kolumbii zdecydowaną większością głosów zatwierdził ustawę legalizującą marihuanę w całym kraju.

Senatorowie w Kolumbii zbierali się wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku tygodni, aby omówić poprawkę do konstytucji dotyczącą legalizacji konopi indyjskich. 6 grudnia podczas czwartej tury debaty poprawka została przyjęta stosunkiem głosów 56 do 3.

Tego samego dnia senator Kolumbii Maria Jose Pizarro wspomniała, że tytoń i alkohol są bardziej szkodliwe niż konopie indyjskie. “Tytoń i alkohol to legalne substancje, które powodują więcej szkód niż konopie indyjskie. W Kolumbii ponad 20 000 osób umiera każdego roku z powodu chorób związanych z paleniem papierosów. 1 na 20 zgonów na świecie ma związek ze spożyciem alkoholu.”

Podczas debaty publicznej w Senacie w zeszłym miesiącu minister sprawiedliwości Néstor Osuna powiedział, że Kolumbia padła ofiarą „nieudanej wojny, która została zaprojektowana 50 lat temu i z powodu absurdalnej prohibicji przyniosła nam wiele krwi, konfliktu zbrojnego, mafie i przestępczość”.

Minister sprawiedliwości omówił również działania legislacyjne podczas wydarzenia poświęconego reformie konopi indyjskich w zeszłym miesiącu, podkreślając potrzebę wprowadzenia zmiany polityki prowadzącej do wzrostu gospodarczego oraz poprawy zdrowia publicznego.

Prezydent Kolumbii za legalizacją marihuany

Prezydent Gustavo Petro, który od czasu swojej inauguracji w sierpniu zdecydowanie opowiada się za międzynarodowym zakończeniem kryminalizacji narkotyków, omówił możliwe korzyści z legalizacji konopi indyjskich.

We wrześniu prezydent Kolumbii wygłosił przemówienie na spotkaniu Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), wzywając państwa członkowskie do fundamentalnej zmiany podejścia do polityki narkotykowej i zakończenia prohibicji.

Petro mówił również ostatnio o perspektywach legalizacji marihuany w Kolumbii jako jednego ze sposobów zmniejszenia wpływu nielegalnego rynku. Zasygnalizował również, że po zmianie polityki powinno nastąpić ułaskawienie osób, które obecnie przebywają w więzieniu z powodu marihuany.

Prezydent zasygnalizował też, że byłby zainteresowany eksportem konopi do innych krajów, w których są one legalne.

Petro spotkał się również z prezydentem Meksyku w zeszłym miesiącu i obaj ogłosili, że zbiorą innych przywódców z Ameryki Łacińskiej na międzynarodową konferencję poświęconą „ przeprojektowaniu i przemyśleniu polityki narkotykowej”, biorąc pod uwagę „porażkę” prohibicji. Meksykańscy prawodawcy również dążą do legalizacji marihuany w kraju.

Mykożerca - producent bezobsługowych growkitów grzybów psylocybinowych

Jeśli ustawa o legalizacji marihuany w Kolumbii zostanie przyjęta, zmieni obecną ustawę i zezwoli obywatelom na konsumpcję konopi indyjskich w ramach nowych przepisów prawnych.

W ramach projektowania nowych ram prawnych ustanowionoby również wysokość podatków od legalnej sprzedaży marihuany oraz sposób podziału dochodów między lokalne miasta, a także departamenty zdrowia, edukacji i rolnictwa. Poprawka do obecnej ustawy zakazałaby jednak używania konopi indyjskich w szkołach i miejscach publicznych oraz do ustanowienia publicznej kampanii edukacyjnej na temat konopi indyjskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 

Mogą Cię zainteresować