- Reklama -
Banner

Senat Kolumbii zatwierdza ustawę o legalizacji marihuany

Senat Kolumbii zdecydowaną większością głosów zatwierdził ustawę legalizującą marihuanę w całym kraju.

Senatorowie w Kolumbii zbierali się wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku tygodni, aby omówić poprawkę do konstytucji dotyczącą legalizacji konopi indyjskich. 6 grudnia podczas czwartej tury debaty poprawka została przyjęta stosunkiem głosów 56 do 3.

Tego samego dnia senator Kolumbii Maria Jose Pizarro wspomniała, że tytoń i alkohol są bardziej szkodliwe niż konopie indyjskie. “Tytoń i alkohol to legalne substancje, które powodują więcej szkód niż konopie indyjskie. W Kolumbii ponad 20 000 osób umiera każdego roku z powodu chorób związanych z paleniem papierosów. 1 na 20 zgonów na świecie ma związek ze spożyciem alkoholu.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Podczas debaty publicznej w Senacie w zeszłym miesiącu minister sprawiedliwości Néstor Osuna powiedział, że Kolumbia padła ofiarą „nieudanej wojny, która została zaprojektowana 50 lat temu i z powodu absurdalnej prohibicji przyniosła nam wiele krwi, konfliktu zbrojnego, mafie i przestępczość”.

Minister sprawiedliwości omówił również działania legislacyjne podczas wydarzenia poświęconego reformie konopi indyjskich w zeszłym miesiącu, podkreślając potrzebę wprowadzenia zmiany polityki prowadzącej do wzrostu gospodarczego oraz poprawy zdrowia publicznego.

Prezydent Kolumbii za legalizacją marihuany

Prezydent Gustavo Petro, który od czasu swojej inauguracji w sierpniu zdecydowanie opowiada się za międzynarodowym zakończeniem kryminalizacji narkotyków, omówił możliwe korzyści z legalizacji konopi indyjskich.

We wrześniu prezydent Kolumbii wygłosił przemówienie na spotkaniu Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), wzywając państwa członkowskie do fundamentalnej zmiany podejścia do polityki narkotykowej i zakończenia prohibicji.

Petro mówił również ostatnio o perspektywach legalizacji marihuany w Kolumbii jako jednego ze sposobów zmniejszenia wpływu nielegalnego rynku. Zasygnalizował również, że po zmianie polityki powinno nastąpić ułaskawienie osób, które obecnie przebywają w więzieniu z powodu marihuany.

Prezydent zasygnalizował też, że byłby zainteresowany eksportem konopi do innych krajów, w których są one legalne.

Petro spotkał się również z prezydentem Meksyku w zeszłym miesiącu i obaj ogłosili, że zbiorą innych przywódców z Ameryki Łacińskiej na międzynarodową konferencję poświęconą „ przeprojektowaniu i przemyśleniu polityki narkotykowej”, biorąc pod uwagę „porażkę” prohibicji. Meksykańscy prawodawcy również dążą do legalizacji marihuany w kraju.

Jeśli ustawa o legalizacji marihuany w Kolumbii zostanie przyjęta, zmieni obecną ustawę i zezwoli obywatelom na konsumpcję konopi indyjskich w ramach nowych przepisów prawnych.

W ramach projektowania nowych ram prawnych ustanowionoby również wysokość podatków od legalnej sprzedaży marihuany oraz sposób podziału dochodów między lokalne miasta, a także departamenty zdrowia, edukacji i rolnictwa. Poprawka do obecnej ustawy zakazałaby jednak używania konopi indyjskich w szkołach i miejscach publicznych oraz do ustanowienia publicznej kampanii edukacyjnej na temat konopi indyjskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 

Mogą Cię zainteresować