- Reklama -
Banner

Sekretarz Obrony USA chce zatrudniać użytkowników marihuany

Chociaż rząd Stanów Zjednoczonych nadal uważa marihuanę za jeden z najbardziej niebezpiecznych narkotyków na świecie, to jeden z głównych Sekretarzy Obrony kraju twierdzi, że używanie marihuany przez kandydatów do służby wojskowej nie powinno być czynnikiem dyskwalifikującym.

W ubiegłym tygodniu podczas imprezy TechCrunch’s w Disrupt SF, Sekretarz Obrony USA Ash Carter powiedział, że Pentagon powinien być otwarty na zatrudnianie ludzi, którzy eksperymentowali z marihuaną.

Odpowiadając na pytanie czy kiedykolwiek rozważał zaproponowanie stanowiska inżynierskiego dla osoby, która mogła palić marihuanę powiedział: “Tak, możemy być elastyczni w tej kwestii i myślę, że musimy.”

Carter powiedział, że Pentagon jest świadomy zmieniającego się stosunku do marihuany i powinien być bardziej przychylnie nastawiony do kandydatów, którzy w pewnym etapie swojego życia palili trawkę.

“W ten i inny sposób, musimy jednocześnie chronić siebie i robić właściwe rzeczy, aby upewnić się, że można bezpiecznie powierzyć informacje ludziom. Życie ludzkie się zmienia i nie powinniśmy być przeciwko nim za rzeczy, które robili, kiedy byli młodsi,” powiedział.

Ta wypowiedź zachęca do zapytania, ile marihuany mógł konsumować kandydat, który chce kandydować do pracy w Pentagonie?

Problem z zatrudnianiem pracowników stosujących marihuanę nie jest nowy. Dyrektor FBI w 2014 roku przyznał, że obecna polityka dyskwalifikuje kandydatów, którzy stosują marihuanę. Spowodowało to, że FBI nie mogło zatrudnić wielu zdolnych hakerów.

Obecnie każdy kto używał marihuany w ciągu ostatnich 3 lat przed złożeniem wniosku do pracy w FBI zostaje automatycznie zdyskwalifikowany. “Muszę zatrudnić najlepszych specjalistów, aby móc walczyć z cyberprzestępcami, ale niektórzy z nich palą jointa nawet w drodze na rozmowę kwalifikacyjną” – mówi James Comey, szef FBI.

Sekretarz Obrony Ash Carter sam nie zmieni polityki Pentagonu, jednak wyraźnie pokazał jak w przyszłości widzi jego politykę. Jego wypowiedź niewątpliwie przyniosła mu szacunek osób, które walczą, aby zmienić prawo dotyczące marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 

Mogą Cię zainteresować