- Reklama -
Banner

Sąd uznał, że marihuana nie może być sakramentem w Kościele Konopi

Wydaje się, że misja pierwszego kościoła marihuany w Indianie, której celem było zwolnienie Kościoła z przepisów dotyczących marihuany, przynajmniej na razie poszła z dymem.

W piątek Sąd Najwyższy w Marion orzekł, że wyznawcy Kościoła nie mogą palić marihuany jako religijnego sakramentu. Urzędnicy Kościoła złożyli pozew przeciwko stanowi Indiana w 2015 r., kilka dni po tym, jak stali się uznanym kościołem.

Twierdzili, że ustawa o wolności religijnej w Indianie (RFRA) powinna zezwalać na religijne zwolnienie od ustaw państwowych i federalnych związanych z marihuaną.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

RFRA ma na celu ochronę przed naruszeniem prawa przez rząd w związku z praktyką religijną, chyba że rząd wykaże bezsprzeczne uzasadnienie.

Marihuana nie może być sakramentem

Zdaniem sądu zwolnienie z prawa dotyczącego marihuany, utrudniłoby władzom egzekwowanie obowiązujących przepisów antynarkotykowych, ponieważ policjanci nie nie mogą określić szczerości indywidualnych przekonań religijnych.

Sąd stwierdził, że każda osoba posiadająca marihuanę mogłaby mówić, że jest wyznawcą Kościoła Marihuany, a sam susz konopi to sakrament.

“Niemożliwe byłoby zwalczanie nielegalnego używania narkotyków i handlu, pozwalając na ten religijny wyjątek” – napisała sędzia Sheryl Lynch.

“Brak uregulowania marihuany w Indianie pozostawia dziurę w zakazach narkotykowych naszego stanu. Po prostu nie ma możliwości ścisłego dostosowania tych przepisów bez podważania całego systemu egzekwowania prawa. ”

W poście na Facebooku Bill Levin, założyciel pierwszego kościoła marihuany, powiedział, że kościół będzie odwoływał się od wyroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować