- Reklama -
Banner

Sąd uznał, że marihuana nie może być sakramentem w Kościele Konopi

Wydaje się, że misja pierwszego kościoła marihuany w Indianie, której celem było zwolnienie Kościoła z przepisów dotyczących marihuany, przynajmniej na razie poszła z dymem.

W piątek Sąd Najwyższy w Marion orzekł, że wyznawcy Kościoła nie mogą palić marihuany jako religijnego sakramentu. Urzędnicy Kościoła złożyli pozew przeciwko stanowi Indiana w 2015 r., kilka dni po tym, jak stali się uznanym kościołem.

Twierdzili, że ustawa o wolności religijnej w Indianie (RFRA) powinna zezwalać na religijne zwolnienie od ustaw państwowych i federalnych związanych z marihuaną.

RFRA ma na celu ochronę przed naruszeniem prawa przez rząd w związku z praktyką religijną, chyba że rząd wykaże bezsprzeczne uzasadnienie.

Marihuana nie może być sakramentem

Zdaniem sądu zwolnienie z prawa dotyczącego marihuany, utrudniłoby władzom egzekwowanie obowiązujących przepisów antynarkotykowych, ponieważ policjanci nie nie mogą określić szczerości indywidualnych przekonań religijnych.

Sąd stwierdził, że każda osoba posiadająca marihuanę mogłaby mówić, że jest wyznawcą Kościoła Marihuany, a sam susz konopi to sakrament.

“Niemożliwe byłoby zwalczanie nielegalnego używania narkotyków i handlu, pozwalając na ten religijny wyjątek” – napisała sędzia Sheryl Lynch.

“Brak uregulowania marihuany w Indianie pozostawia dziurę w zakazach narkotykowych naszego stanu. Po prostu nie ma możliwości ścisłego dostosowania tych przepisów bez podważania całego systemu egzekwowania prawa. ”

W poście na Facebooku Bill Levin, założyciel pierwszego kościoła marihuany, powiedział, że kościół będzie odwoływał się od wyroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 

Mogą Cię zainteresować