- Reklama -
Banner

Rząd Tajlandii rozda obywatelom 1 milion roślin konopi do uprawy w domu

W czerwcu rząd Tajlandii rozda 1 milion darmowych roślin konopi indyjskich mieszkańcom w całym kraju, aby podkreślić wprowadzenie nowej ustawy pozwalającej ludziom na uprawę marihuany w domu, powiedział minister zdrowia. Minister zdrowia Anutin Charnvirakul dodał, że ludzie będą mogli uprawiać tyle roślin konopi w swoich domach, ile tylko zechcą.

W lutym Charnvirakul podpisał ustawę dotyczącą oficjalnego usunięcia marihuany z listy kontrolowanych narkotyków. Kiedy nowa ustawa wejdzie w życie 9 czerwca, posiadanie i używanie wszystkich części roślin konopi, w tym kwiatów i nasion marihuany, będzie dozwolone, o ile stężenie THC nie będzie przekraczało 0,2%.

Minister zdrowia Anutin Charnvirakul ogłosił tę decyzję w poście na Facebooku 8 maja. W pości wyraził zamiar, aby rośliny konopi były uprawiane jak „uprawy domowe”. Nowe prawo, która wejdzie w życie 9 czerwca, pozwoli ludziom uprawiać konopie w domu po powiadomieniu władz lokalnych, ale konopie będą musiały być “klasy medycznej” i muszą wykorzystywane wyłącznie do celów leczniczych. Ponadto konopie nie mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Posunięcie to jest najnowszym krokiem w tajlandzkim planie promowania konopi indyjskich jako zwykłej rośliny. Według World Bank około jedna trzecia siły roboczej Tajlandii pracuje w rolnictwie.

W regionie znanym z surowych kar za posiadanie narkotyków, Tajlandia stała się pierwszym krajem w Azji Południowo-Wschodniej w 2018 roku, który zalegalizował konopie indyjskie do celów leczniczych oraz badań medycznych.

Tajscy urzędnicy mają nadzieję, że w kraju rozkwitnie duży przemysł konopny, nie tylko generujący bezpośrednio setki milionów dolarów każdego roku, ale także przyciągający zagranicznych turystów, którzy dopiero niedawno zaczęli masowo powracać do Tajlandii po tym, jak w dużej mierze byli nieobecni podczas pandemii COVID-19.

Tajlandia poluzowała również lokalne przepisy dotyczące konopi. Tajskie firmy zajmujące się napojami i kosmetykami w zeszłym roku uzyskały zgodę na wprowadzenie na rynek produktów z CBD. Kannabidiol (CBD) jest niepsychoaktywnym kannabinoidem, który w ubiegłym roku został dopuszczony również przez Unię Europejską do użytku w kosmetykach.

W kolejnym poście na Facebooku z 10 maja Anutin zauważył, że zarejestrowane w tym celu tajlandzkie firmy mogą sprzedawać produkty z konopi, które zawierają mniej niż 0,2 THC. Tetrahydrokannabinol (THC), to prawdopodobnie najpopularniejszy kannabinoid na świecie, który odpowiedzialny jest za psychoaktywne działanie marihuany. Nie można jednak zapominać o medycznych właściwościach THC, które obejmują szereg zastosowań – od łagodzenia nudności związanych z chemioterapią, aż po działanie przeciwbólowe.

„Nowe przepisy umożliwią ludziom generowanie ponad 10 miliardów bahtów (około 1.3 miliarda zł) rocznie przychodu ze sprzedaży produktów z konopi” – napisał Anutin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować