- Reklama -
Banner

Rynek legalnej marihuany w 2030r. będzie warty 75 miliardów dolarów?

“Zielona gorączka” w pełni opanowała Wall Street i inwestorów. Nawet przy niedawnym wycofywaniu z rynku kilku firm, wiele z największych na spółek na rynku legalnej marihuany odnotowało wzrost cen akcji o ponad 1000% w ciągu dwóch ostatnich lat.

Firma Gallup prowadząca sondaże w USA zauważa, że prawie dwie trzecie wszystkich respondentów w ankiecie z października 2017 r. poparło pomysł legalizacji marihuany. To o 39 punktów procentowych więcej, w porównaniu do wyników z 1995 roku.

Na rynku legalnej marihuany spodziewany jest dalszy solidny wzrost sprzedaży. W ubiegłym roku firma ArcView wykazała, że sprzedaż legalnej trawki w Ameryce Północnej wzrosła o 33% do 9,7 miliarda USD, a prognozowana roczna sprzedaż to 47 miliardów USD w ciągu najbliższej dekady. Jednak nawet te odważne wyliczenia mogą być niedoszacowane.

Roczna sprzedaż w 2030: 75 miliardów dolarów

Według nowej noty opublikowanej w ubiegłym tygodniu przez firmę inwestycyjną Cowen (NASDAQ: COWN), całkowity rynek konopi może wygenerować aż 75 miliardów dolarów rocznej sprzedaży brutto do 2030 r., W porównaniu z poprzednią prognozą 50 miliardów dolarów do 2026 r.

Wstępna prognoza banku inwestycyjnego została opublikowana we wrześniu 2016 r. za pośrednictwem 110-stronicowego raportu analityka branży napojów, tytoniu i sektora konopi indyjskich Vivien Azer i jej zespołu.

W raporcie “Kompendium konopi: przekrojowy przegląd rozwijającego się przemysłu” zwrócono uwagę na wiele potencjalnych zastosowań legalnych marihuany i wytyczonych ścieżek, które pozwoliłyby branży konopne osiągnąć sprzedaż w wysokości 50 miliardów dolarów do 2026 roku. Według tej tezy najważniejsza jest spodziewana legalizacja marihuany w kilku stanach przed 2026 rokiem.

Wzrost sprzedaży o 50% w 4 lata

Nowa prognoza banku inwestycyjnego sugeruje wzrost sprzedaży o kolejne 50% (25 miliardów dolarów), w ciągu zaledwie 4 kolejnych lat. Cowen wskazuje na sześć powodów, dzięki którym można być optymistą w kwestii marihuany.

Najważniejszym z nich były zastrzeżone dane na temat statystyk dotyczących upijania się w USA, które wykazały znaczący spadek konsumpcji alkoholu w stanach, które zalegalizowały marihuanę. Założeniem Cowena jest to, że w miarę, jak więcej państw będzie legalizować trawkę, sprzedaż i konsumpcja alkoholu spadnie, a konsumenci zdecydują się na marihuanę zamiast alkoholu.

Rynek legalnej marihuany już jest wart 50 miliardów dolarów?

Ponadto Cowen uważa, że rynek konopi indyjskich jest już wart około 50 miliardów dolarów, choć uwzględniono tu wartość czarnego rynku. Jeśli wziąć pod uwagę 35 milionów regularnych konsumentów trawki, z których każdy wyda 1500$ rocznie na konopie, to można zauważyć, kwota 75 miliardów dolarów rocznie jest osiągalna.

Cowen sugeruje nawet, że amerykańska walka z epidemią opioidów może doprowadzić do wzrostu konsumpcji konopi indyjskich. Zgodnie z najnowszym raportem “konopie indyjskie są skutecznym substytutem opioidów (w szczególności w leczeniu bólu przewlekłego).”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować