- Reklama -
Banner

Relacja z III Dni konopi w Kurozwękach

III Dni konopi w Kurozwękach to pierwsze wydarzenie tego typu na którym gościliśmy, ale to co się tam działo przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Wielu pozytywnych ludzi, kilkunastu wystawców oferujących najróżniejsze produkty z konopi – a to wszystko odbywało się w sąsiedztwie rancza z bizonami i malowniczego pałacu.

Kurozwęki to niewielka wieś w województwie świętokrzyskim, niedaleko Staszowa, słynąca głównie z pałacu, będącego kiedyś siedzibą rodu Kurozwęckich oraz hodowli bizonów amerykańskich. Często organizowane są tam imprezy tematyczne czy koncerty, ale połowa września to termin zarezerwowany w Kurozwękach na Dni Konopi.

Wideorelacja z dni konopi

To już III edycja tego trwającego trzy dni wydarzenia i jak stwierdzają organizatorzy na pewno nie ostatnia. Z roku na rok liczba firm produkujących lub dystrybuujących wyroby z konopi rośnie, a samo wydarzenie umacnia swoją pozycje w kalendarium imprez o tematyce konopnej. Mimo ograniczeń prawnych ta gałąź przemysłu prężnie się rozwija co z pewnością cieszy organizatorów i zwolenników konopi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Pierwszy dzień to głównie konferencje poświęcone medycznym aspektom marihuany, konsekwencjom prawnym czy zastosowaniach konopi w przemyśle.

Dzień drugi to kontynuacja wykładów z poprzedniego dnia wzbogacona o stoiska firm z całej polski prezentujących swoje produkty.

Trzeci dzień to targi oraz warsztaty z tkactwa, budownictwa czy modelarstwa oraz pokaz ścinki pola konopi.

Zdjęcia naszego stoiska

     

Konopie, ludzie, atmosfera

Cała impreza odbywała się w sąsiedztwie pola konopi, które wydzielało specyficzną woń, niosącą się po całych Kurozwękach. Może to dzięki temu zapachowi atmosfera była tak wspaniała. Organizatorzy postarali się nagłaśniając wydarzenie w lokalnych mediach, co skutkowało przybyciem bardzo dużej ilości osób, w tym przedsiębiorców (chcących nawiązać współpracę z innymi firmami z branży), pacjentów, rolników a także laików, którzy przyjechali oglądać pałac i bizony, ale z zainteresowaniem rzucili okiem na ekspozycję firm.

Większość ludzi podchodzących do naszego stoiska doskonale znała właściwości włókna konopnego czy zastosowania naszych kosmetyków. Bardzo nas to cieszy ponieważ widać, że coraz więcej ludzi ma świadomość ekologiczną i wiedzą, że to co natura stworzyła jest najlepsze.

Na imprezie tego typu nie mogło zabraknąć znanych osobistości. Obecni byli czołowi przedstawiciele Wolnych Konopi (Andrzej Dołecki oraz Jakub Gajewski), a jeśli został poruszony temat medycznej marihuany to musiała się też pojawić Pani Dorota Gudaniec oraz szerokie grono lekarzy z Jerzym Vetulanim na czele.

Podsumowanie

Udało nam się nawiązać kontakty z większością firm w tej branży. Myślę, że wkrótce kontakt ten przerodzi się w owocną współpracę, która będzie skutkować rozwojem branży w Polsce i rozszerzeniem naszego asortymentu.

Przede wszystkim – z czego jesteśmy najbardziej zadowoleni – nawiązaliśmy kontakt z odbiorcami naszych produktów, który dowiedział się gdzie może znaleźć ubrania czy kosmetyki z konopi najwyższej jakości.

Wydarzenie oceniamy jako bardzo istotne i pozytywne. Cieszy fakt, że z kolejnymi latami liczba wystawców się zwiększa i widać gołym okiem, że branża się rozwija. Z pewnością będziemy czekać z utęsknieniem na kolejną edycje Dni Konopi. Nie możemy już się doczekać, kiedy znów pojedziemy na tego rodzaju targi. Gdzie teraz zawita namiot HempEmpire? Może Warszawa, Kraków, a może Praga? Na pewno będziemy o wszystkich naszych planach informować z wyprzedzeniem!

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim przybyłym do Kurozwęk, a w szczególności każdemu, kto dokonał u nas zakupu. Dla wszystkich, którym się to nie udało mamy kod rabatowy ważny do końca września, gwarantujący darmową wysyłkę zakupów kurierem powyżej kwoty 20 PLN:

kurozwęki2015

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować