Rekord sprzedaży marihuany w Kolorado pobity!

W kwietniu stan Kolorado ustanowił rekord sprzedaży marihuany w okresie jednego miesiąca. Jak podaje BDS Analytics, firma, która śledzi sprzedaż marihuany we wszystkich stanach, w kwietniu w Kolorado sprzedano marihuanę o łącznej wartości 117 milionów dolarów.

w kolorado pobito rekord sprzedazy marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Oznacza to wzrost o 58% w porównaniu do kwietnia 2015, oraz pobicie poprzedniego rekordu, który pobito w grudniu – 101 milionów dolarów.

W okresie od stycznia do marca sprzedaż legalnej marihuany osiągnęła poziom 270 milionów dolarów. W ciągu pierwszych czterech miesięcy w Kolorado sprzedano marihuanę o wartości prawie 400 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 37 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Sugeruje to, że do końca roku łączna sprzedaż przekroczy miliard dolarów.

Dotychczasowa sprzedaż marihuany na poziomie 388 milionów dolarów zaowocowało wpływem z podatków na poziomie ponad 50 milionów dolarów, z czego ponad 15 milionów dolarów zostało przekazane bezpośrednio na system szkolnictwa.

W Kolorado można legalnie kupić marihuanę posiadając powyżej 21 lat i można przy sobie posiadać maksymalnie uncję marihuany (ok 28g), którą można kupić w jednym z licencjonowanym punktów sprzedaży.

Tylko w 2015 roku, w samym Kolorado sprzedaż marihuany osiągnęła poziom prawie miliarda dolarów, z czego ponad 135 milionów dolarów z podatków trafiło do kasy stanu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -