- Reklama -
Banner

Psychiatra uzależnień oświadcza, że marihuana nie jest narkotykiem-bramą

Dr Kevin Hill zapewnia, że nie jesteś skazany na potępienie, jeśli paliłeś zioło za młodu.

Psychiatra uzależnień twierdzi, że palenie marihuany bynajmniej nie prowadzi wprost do uzależnienia od innych narkotyków, na przekór teorii “narkotyku-bramy”.

Doktor Kevin Hill, dyrektor szpitala psychiatrycznego McLean w Massachusetts, profesor asystujący (assistant professor) psychiatrii na Harvardzie, odpowiadał na pytania dotyczące marihuany na portalu Reddit.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Odpowiadając na pytanie dotyczące twierdzenia, że marihuana jest narkotykiem-bramą, co definiuje się jako narkotyk, którego zażywanie prowadzi do zażywania silniej uzależniajacych lub “twardszych” narkotyków, dr Hill oświadczył: “Zauważam, że w USA ludzie mówiący o “bramie” zakładają relację przyczynową. Sądzą, że jeśli używasz marihuany, automatycznie sięgniesz po bardziej uzależniające środki w przyszłości. Z tego co ja obserwuję, ludzie, którzy mają problem z uzależnieniem w wieku 25-45 lat, często opisują wczesną inicjację z “mj”, alkoholem lub nikotyną. Uważam, że wczesne używanie tych substancji zwiększa prawdopodobieństwo przyszłego uzależnienia. W rzeczy samej, każdy przypadek używania narkotyków przez młodych ludzi należy traktować poważnie. Ale nie sądzę zarazem, żeby wczesne używanie marihuany przekreślało szanse dziecka na normalne życie.

Istnieją sprzeczności w wynikach badań dotyczących zwiazku między konopiami i następującym potem uzależnieniem od twardszych narkotyków, takich jak kokaina czy heroina.

Michael Taylor, badacz konopi z uniwersytetu w Bristolu, napisał w tym roku w Guardian, że badania wskazujące na takie powiazanie często “dowodzą jedynie współwystępowania, nie związku przyczynowo-skutkowego, co oznacza, że brak dowodu, ażeby używanie konopii istotnie pociągało za sobą używanie innych narkotyków jako następstwo.”

Na stronie NHS czytamy: “Jakkolwiek większość osób, które używają twardszych narkotyków, używała konopi, tylko mały odsetek ludzi ich używających zaczyna korzystać z twardych narkotyków. Tym niemniej – kupowanie konopi zmusza do kontaktu z nielegalnym rynkiem narkotykowym, przez co ułatwia dostęp do innych narkotyków.”

Dane z przeprowadzonej w roku 2012 w USA ankiety pokazują, że 60 % użytkowników konopi próbuje innych narkotyków, jednakże dla 88 % użytkowników narkotyków pierwszym narkotykiem był alkohol.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 

Mogą Cię zainteresować