“Psy policyjne mogą zostać uśpione, jeśli zalegalizujemy marihuanę” – donoszą władze stanu Illinois

Urzędnik z hrabstwa Illinois powiedział lokalnej gazecie, że jeśli stan Illinois legalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych, może to prowadzić do eutanazji psów K-9, które  wytrenowane są do poszukiwania narkotyków.

Agencje policyjne wydają tysiące dolarów, aby nauczyć psy węszyć i informować funkcjonariuszy o obecności marihuany, heroiny, kokainy i innych narkotyków. Jeśli użycie marihuany stanie się zgodne z prawem, psy prawdopodobnie będą musiały zostać ponownie przeszkolone – co zdaniem niektórych jest niemożliwe – lub zwolnione ze służby.

Chad Larner, który przewodniczy szkoleniu psów w K-9 Training Academy w Macon, skomentował sprawę w gazecie Bloomington Pantagraph. Larner powiedział, że przekwalifikowanie psów prawdopodobnie doprowadzi do “skrajnego znęcania się”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Największą rzeczą dla organów ścigania jest to, że będą musieli wymienić wszystkie psy. Dla mnie jest to ogromny krok naprzód dla handlarzy narkotyków, a ogromny krok wstecz dla organów ścigania i mieszkańców naszej społeczności.” powiedział Howard Buffett, szeryf miasta Macon.

Stan Illinois może wkrótce zostać dziesiątym stanem, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych. W 2016 r. stan zdekryminalizował posiadanie do 10g marihuany, które obecnie zagrożone jest karą w wysokości od 100 do 200 dolarów.

Chad Larner, dyrektor szkoleniowy K-9 Training Academy w hrabstwie Macon, odrzucił ideę przekwalifikowania psów, twierdząc, że zmiana ich nastawienia oznaczałaby “skrajne znęcanie się”.

W stanach, które zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych, policja przyjęła różne podejścia do kwestii psów tropiących K-9. Funkcjonariusze w części stanu Waszyngton próbowali przekwalifikować swoje zwierzęta, aby ignorowały zapach marihuany, a nowe psy policyjne uczy się, aby wyczuwały wszystkie narkotyki inne niż konopie indyjskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 

Mogą Cię zainteresować