- Reklama -
Banner

Przezroczyste bibułki – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Przezroczyste bibułki to jedne z bardziej nowatorskich i interesujących opcji dla palaczy, a ich niezwykły wygląd jest niewątpliwie jedną z ich najbardziej atrakcyjnych cech. Bez względu na to, jak doświadczonym jesteś palaczem, widok palącego się przezroczystego jointa nadal może zachwycać.

Jest kilka ważnych rzeczy, które należy wiedzieć o przezroczystych bibułkach, szczególnie w odniesieniu do materiału użytego do ich produkcji. Przezroczyste bibułki wykonane są z celulozy zwanej celofanem.

Z czego zrobione są przezroczyste bibułki?

przezroczyste bletki 2

Przezroczyste bibułki wykonane są z celofanu. Możesz zadać sobie pytanie – „Czy celofan nie jest przypadkiem zrobiony z plastiku? Czy palenie z przezroczystych bibułek to palenie plastiku?” Celofan stosowany w przezroczystych bletkach jest naturalnie pozyskiwany i jest prawie całkowicie innym materiałem, niż celofan stosowany w plastikowych workach i taśmie celofanowej.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W przeciwieństwie do produkowanego chemicznie celofanu z tworzywa sztucznego, materiał użyty do przezroczystych bletek wykonany jest z naturalnej celulozy uzyskanej z drzew lub bawełny, która została zmodyfikowana chemicznie.

przezroczyste bletki celuloza
Przezroczyste bibułki

Teraz, gdy ustaliliśmy naturalne pochodzenie celulozy z bibułek, kolejnym problemem jest proces chemiczny wykorzystywany do przekształcania naturalnej celulozy w formę nadającą się do stosowania bibułkach do palenia. Choć proces płukania jest tak skuteczny jak usuwanie chemikaliów z papieru podczas procesu produkcyjnego, to istnieje szansa, że śladowe chemikalia pozostaną na bibułce, choć niewielkie. Producenci praktycznie nie mogą zagwarantować, że produkowane przez nich przezroczyste bibułki nie zachowują śladu chemikaliów używanych w procesie przetwarzania.

Jest jeszcze jeden czynnik do rozważenia. Przezroczyste bibułki pozostawiają na ustach nieco słodki smak. Wynika to z zawartości gliceryny, która jest dodawana do bletek właśnie w tym celu. Niestety gliceryna spłonie wraz z ziołem, które zwinąłeś w bibułkę. Powoduje to uwolnienie się związku chemicznego znanego jako akroleina, który jest znanym czynnikiem rakotwórczym.

Jeśli możliwość spalenia śladowych chemikaliów z bibułki nie spowoduje, że będziesz się wahał czy kupić przezroczyste bletki, to myśl o wdychaniu czynnika rakotwórczego może skłoni Cię do refleksji. Oczywiście możesz również wziąć pod uwagę fakt, że tytoń dodawany przez niektórych do skrętów zawiera już długą listę substancji rakotwórczych, z których niektóre są potencjalnie bardziej niebezpieczne niż akroleina. Decyzja należy do Ciebie. Jeśli uważasz, że dodatkowy składnik niebezpieczny dla zdrowia nie będzie dla Ciebie znaczący, to przezroczyste bibułki znajdziesz TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować