- Reklama -
Banner

Przesuszona marihuana? 3 sprawdzone sposoby na nawilżenie konopi

Marihuana powinna mieć określony poziom wilgoci, aby zapewnić optymalne doznania. Wilgoć wpływa na moc, smak, aromat i ogólny stan zdrowia topów. Przesuszona marihuana będzie pozbawiona smaku i mocy oraz będzie się palić zbyt szybko. Jeśli natomiast konopie są zbyt wilgotna, może rozwinąć się na nich pleśń, której palenie jest szkodliwe dla zdrowia.

Idealna zawartość wilgoci w kwiatach konopi zapobiegnie tym problemom i pomoże nadać marihuanie pożądany smak, zapach oraz efekty. Pomimo starań, aby utrzymać odpowiedni poziom wilgoci, od czasu do czasu może się zdarzyć, że przesuszysz swoje zioło. Jeśli marihuana jest przesuszona, istnieje wiele wypróbowanych i sprawdzonych metod, których możesz użyć, aby ponownie nawodnić swoje zapasy konopi.

Należy zauważyć, że ponowne nawodnienie marihuany nie przywróci odparowanych terpenów, które wpływają na zapach konopi. Gdy wyparują, znikają bezpowrotnie.

Przesuszona marihuana? Zobacz sposoby na przywrócenie ich jakości

Bez względu na powód przeschnięcia marihuany, ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę, jest jej palenie. Przesuszona marihuana może zamienić się w pył, kiedy tylko weźmiesz ją w ręce. Kiedy będziesz ją palić, nie tylko będziesz wdychać ostrzejszy dym, który spali się w zbyt wysokiej temperaturze, ale też procent THC w niej spadł, ponieważ terpeny się ulotniły, a trichomy prawdopodobnie się rozpadły.

Być może jednak wydałeś dużo pieniędzy na ten niegdyś wysokiej jakości susz i nie chcesz, aby się zmarnował. Więc co możesz zrobić? Damy Ci kilka sposobów na nawilżenie przesuszonej marihuany – od produktów kupionych w sklepie, po techniki dla majsterkowiczów.

Saszetki do regulacji wilgotności – Boveda i Integra Boost

Po ścięciu konopi i curringu konopi idealny poziom wilgoci, na jakim topy powinny być przechowywane, wynosi około 55%-62% RH (wilgotność względna). Optymalna zawartość wilgotności bezwzględnej w suszonych topach marihuany wynosi około 10%.

Oczywiście utrzymanie odpowiedniej wilgotności może być trudne, chyba że masz sprzęt do mierzenia wilgotności, butelkę z rozpylaczem wody destylowanej i dużo czasu. Najłatwiejszym sposobem na utrzymanie idealnej wilgotności względnej marihuany jest wrzucenie saszetki do regulacji wilgotności do słoika z przesuszoną marihuaną. Jest kilka firm do wyboru, ale skupimy się na dwóch czołowych producentach saszetek do regulacji wilgotności konopi.

Boveda

Boveda - przesuszona marihuana
Saszetki Boveda – sposób na przesuszoną marihuanę

Saszetki nawilżające, takie jak te wykonane przez Boveda, zawierają roztwór soli, który dodaje lub odejmuje wilgoć z otaczającego powietrza w zależności od temperatury. Procent wilgotności względnej, którą utrzymują saszetki Boveda, jest opisany na opakowaniu w postaci łatwej do odczytania liczby (np. „62”) i istnieje kilka opcji do wyboru. Gdy opakowanie straci swoją pierwotną miękkość i stanie się twarde, wrzuć kolejną świeżą saszetkę i gotowe.

Proces uwalniania wilgoci do przesuszonej marihuany może trwać od 3 do 7 dni – w zależności od ilości konopi oraz samej suchości konopi. Kiedy wsadzisz saszetkę Boveda do pojemnika z suszem, nie otwieraj go, ponieważ uleci wilgoć ze słoika. Czas potrzebny do nawilżenia przesuszonej marihuany będzie się różnił w zależności od wielkości pojemnika i wielkości saszetki Boveda. Do wyboru masz kilka typów saszetek Boveda, w zależności od ilości przechowywanego materiału:

 • Boveda 4 g – odpowiednia do kontroli wilgotności do 15 g materiału roślinnego
 • Boveda 8 g – odpowiednia do kontroli wilgotności do 30 g materiału roślinnego
 • Boveda 67 g – odpowiednia do kontroli wilgotności do 500 g materiału roślinnego
 • Boveda Humidity Control regulator wilgotności 62% saszetka 8 g

  Saszetki Boveda 4g – do 15g konopi

 • Boveda Humidity Control regulator wilgotności 62% saszetka 8 g

  Saszetki Boveda 67g – do 500g konopi

  32 
 • Boveda Humidity Control regulator wilgotności 62% saszetka 8 g

  Saszetki Boveda 8g – do 30g konopi

Integra Boost

Integra Boost - sucha marihuana nie jest problemem
Saszetki Integra Boost przywrócą do życia przesuszoną marihuanę

Jeśli szukasz wolnej od chemikaliów, całkowicie naturalnej drogi, pakiety nawilżające wykonane przez Integra Boost wykorzystują niesolną, biodegradowalną mieszankę, która wytwarza lub pochłania wilgoć, aby utrzymać poziom wilgoci najbardziej optymalny dla konopi. Jeśli szukasz opcji bardziej przyjaznej dla środowiska, Integra Boost jest bardzo dobrą opcją.

Jest to zalecany sposób nawilżenia przeschniętych konopi. Zestawy nawilżające, takie jak Boveda lub Integra Boost mają za zadanie regulować wilgotność w zamkniętym pojemniku i mogą przywracać wilgoć topów, ale nie stwarzają ryzyka przedostania się wody ani pleśni. Z pewnością mogą one ponownie nawodnić Twój susz, aby był lepszy, ale prawdziwa magia opakowań nawilżających polega przede wszystkim na utrzymaniu świeżości marihuany. Jeśli Twoje konopie są w dobrym stanie, a chcesz zachować ich świeżość, to warto się w nie zaopatrzyć, abyś nie musiał rehabilitować przesuszonych topów.

 • REGULATOR WILGOCI INTEGRA BOOST 8G 55 e1627475372414

  Saszetki Integra Boost 420g- do 2,7kg konopi

  99 
 • REGULATOR WILGOCI INTEGRA BOOST 8G 55 e1627475372414

  Saszetki Integra Boost 5g – do 14g konopi

 • REGULATOR WILGOCI INTEGRA BOOST 8G 55 e1627475372414

  Saszetki Integra Boost 67g – do 450g konopi

  25 
 • REGULATOR WILGOCI INTEGRA BOOST 8G 55 e1627475372414

  Saszetki Integra Boost 8g – do 28g konopi

Integra Boost Terpene Essentials

Producent saszetek Integra Boost stworzył również saszetki, które nie tylko stabilizują wilgotność suszu, ale uwalniają również naturalne terpeny. Dodadzą one aromatu do Twoich konopi, a do wyboru masz kilka różnych opcji zapachowych:

Integra Boost Limonen

Cytrusowy aromat naturalnie występujący w cytrynach, limonkach, grejpfrutach i pomarańczach. Ma działanie pobudzające, energetyzujące, poprawiające nastrój oraz skupienie i kreatywność.

 • Integra boost terpene essentials - Limonen

  Integra Boost – Terpene Essentials Limonen 4g – do 14g konopi

  25 

Integra Boost Terpinolen

Owocowy aromat naturalnie występujący w jabłkach, kuminie, rozmarynie i drzewie herbacianym. Ma działanie wyciszające, uspokajające i przeciwzapalne.

 • Integra boost terpene essentials - terpinolen

  Integra Boost – Terpene Essentials Terpinolen 4g – do 14g konopi

  25 

Integra Boost Mircen

Kwiatowy aromat występujący w mango, bazylii, chmielu, trawie cytrynowej oraz tymianku. Ma działanie przeciwbólowe, odprężające, uspokajające i przeciwzapalne.

 • Integra boost terpene essentials - mircen

  Integra Boost – Terpene Essentials Mircen 4g – do 14g konopi

  25 

Integra Boost Pinen

Sosnowy i ziemisty aromat naturalnie występujący w sosnach, rozmarynie oraz szałwii. Ma działanie stymulujące, energetyzujące, wzmagające skupienie i kreatywność.

 • Integra boost terpene essentials - Pinen

  Integra Boost – Terpene Essentials Pinen 4g – do 14g konopi

  25 

Integra Boost Linalol

Kwiatowo-owocowy aromat naturalnie występujący w lawendzie, bazylii, mięcie, truskawkach oraz pomidorach. Ma działanie uspokajające i rozluźniające.

Integra Boost Humulen

Chmielowy aromat naturalnie występujący w chmielu, imbirze, mięcie pieprzowej, szałwii oraz kolendry. Ma działanie uspokajające, odprężające i przeciwzapalne.

 • Integra boost terpene essentials - Humulen

  Integra Boost – Terpene Essentials Humulen 4g – do 14g konopi

  25 

Integra Boost Beta-Kariofilen

Korzenno-ziemisty aromat naturalnie występujący w chmielu, bazylii, oregano i czarnym pieprzu. Ma działanie poprawiające nastrój, przeciwzapalne i odprężające.

 • Integra boost terpene essentials - Beta-kariofilen

  Integra Boost – Terpene Essentials Beta-Kariofilen 4g – do 14g konopi

  25 

Skórka cytrusów – domowa metoda nawilżenia marihuany

Używanie skórek cytrusowych jest jedną z najpopularniejszych technik nawodnienia przesuszonej marihuany. Wszystko, co musisz zrobić, to odciąć pasek skórki pomarańczy, cytryny lub innego owocu cytrusowego i umieścić go w słoiku z topami – oczywiście szczelnie zamkniętym.

Skórki cytrusów są naturalnie wilgotne i generalnie najlepiej radzą sobie z przenoszeniem odpowiedniej ilości wilgoci do konopi. Jednak jest również nieco bardziej prawdopodobne, że przeniosą część swojego smaku i aromatu na kwiaty. W zależności od odmiany może to nie być to złe rozwiązanie. Ponieważ marihuana może mieć te same terpeny co owoce cytrusowe – takie jak limonen, dodatkowy smak i zapach cytrusów może poprawić twoje doznania po nawodnieniu przesuszonej marihuany. Oto jak prawidłowo wypróbować tę metodę.

1. Weź swoje zapasy

Najpierw kup lub wyciągnij z szafki szklany słoik, owoc cytrusowy, nóż i deskę do krojenia oraz przesuszone zioło.

2. Umieść przesuszoną marihuanę w zamykanym słoiku

Otwórz szklany słoik i umieść w nim marihuanę.

3. Obierz pasek skórki cytrynowej

Za pomocą noża odetnij pasek skórki z cytryny, pomarańczy lub innego cytrusa.

4. Umieść skórkę w słoiku

Wsadź kawałek obranej skórki cytrusowej w słoiku z przesuszoną marihuaną.

5. Zakręć słoik

Zakręć słoik, a następnie co kilka godzin odkręcaj go na kilka sekund, aby dostarczyć świeże powietrze i ponownie go zakręcaj.

6. Ciesz się nawilżonymi konopiami

Po 24 godzinach od wsadzenia skórki cytrynowej do słoika z przesuszoną marihuaną, jej wilgotność powinna już być na wyższym poziomie.

1 KOMENTARZ

 1. Mam zapas integry. Jak kupuje medyczniaka z apteki, to od razu wlatuje saszetka do środka, bo często po zakupie od razu jest przesuszony. 3 dni i od razu nabiera sprężystości i wzmacnia się zapach. Jak się wydaje 60zl za gram w aptece, to warto zadbać o susz 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować