- Reklama -
Banner

Przemysł legalnej marihuany w 2021r. wygeneruje 40 miliardów dolarów

Nowy raport opublikowany przez ArcView Market Research wskazuje, że rynek legalnej marihuany wygeneruje blisko 40 miliardów dolarów ogólnego wpływu gospodarczego do 2021 roku.  Byłby to 150-cio procentowy wzrost gospodarczy, w porównaniu do 16 miliardów dolarów wygenerowanych w 2017r.

Raport dostarcza szacunkowych danych na temat całkowitego wzrostu ekonomicznego pochodzącego z przemysłu legalnej marihuany i dotyczy bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy oraz wpływów podatkowych z każdego stanu, który zalegalizował medyczną marihuanę lub marihuanę do celów rekreacyjnych. Eksperci szacują, że do 2021r. 35 stanów zalegalizuje marihuanę w jednej z dwóch form.

“W całych Stanach Zjednoczonych wiele osób martwi się, że nie będzie mogło znaleźć pracy i utrzymać rodziny” – powiedział Tom Adams, redaktor naczelny ArcView Market Research.

“Liczne możliwości zatrudnienia stworzone przez przemysł konopi indyjskich, szczególnie w stanach, które zalegalizowały rekreacyjne stosowanie marihuany, to spektrum od handlu detalicznego, przez technologie i inne tradycyjne zawody.”

Raport szacuje, że legalizacja sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych dla dorosłych w Kalifornii, która rozpoczęła się pierwszego stycznia 2018r., w ciągu czterech lat wygeneruje prawie 146.000 nowych miejsc pracy związanych z konopiami indyjskimi.

Obecnie już 9 stanów zalegalizowało sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych, a w 29 stanach legalne jest stosowanie medycznej marihuany. Najnowsza sonda opublikowana trzy dni temu wskazuje, że 61 procent dorosłych Amerykanów popiera legalizację konopi indyjskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 

Mogą Cię zainteresować