Dołącz do nas

Aktualności ze świata

Przemysł legalnej marihuany w 2021r. wygeneruje 40 miliardów dolarów

ceny marihuany w Polsce vs ceny legalnej marihuany

Nowy raport opublikowany przez ArcView Market Research wskazuje, że rynek legalnej marihuany wygeneruje blisko 40 miliardów dolarów ogólnego wpływu gospodarczego do 2021 roku.  Byłby to 150-cio procentowy wzrost gospodarczy, w porównaniu do 16 miliardów dolarów wygenerowanych w 2017r.

Raport dostarcza szacunkowych danych na temat całkowitego wzrostu ekonomicznego pochodzącego z przemysłu legalnej marihuany i dotyczy bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy oraz wpływów podatkowych z każdego stanu, który zalegalizował medyczną marihuanę lub marihuanę do celów rekreacyjnych. Eksperci szacują, że do 2021r. 35 stanów zalegalizuje marihuanę w jednej z dwóch form.

“W całych Stanach Zjednoczonych wiele osób martwi się, że nie będzie mogło znaleźć pracy i utrzymać rodziny” – powiedział Tom Adams, redaktor naczelny ArcView Market Research.

“Liczne możliwości zatrudnienia stworzone przez przemysł konopi indyjskich, szczególnie w stanach, które zalegalizowały rekreacyjne stosowanie marihuany, to spektrum od handlu detalicznego, przez technologie i inne tradycyjne zawody.”

Raport szacuje, że legalizacja sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych dla dorosłych w Kalifornii, która rozpoczęła się pierwszego stycznia 2018r., w ciągu czterech lat wygeneruje prawie 146.000 nowych miejsc pracy związanych z konopiami indyjskimi.

Obecnie już 9 stanów zalegalizowało sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych, a w 29 stanach legalne jest stosowanie medycznej marihuany. Najnowsza sonda opublikowana trzy dni temu wskazuje, że 61 procent dorosłych Amerykanów popiera legalizację konopi indyjskich.

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Popularne