- Reklama -
Banner

Przemysł legalnej marihuany potrzebuje pracowników

Teraz, Alaska, Oregon i Dystrykt Kolumbii postanowiły dołączyć do eksperymentu legalizacji marihuany w Kolorado i Waszyngtonie, a członkowie społeczności biznesowej przewidują, że przemysł marihuany ma szansę stać się zbawieniem ekonomicznym dla tysięcy pracowników w Ameryce poprzez utworzenie nowych miejsc pracy. Dwa stany które już zalegalizowały marihuanę, i 23 stany z legalną medyczną marihuaną to miejsca w których nadal potrzeba wielu pracowników do uruchomienia różnych operacji.

Potentat Bruce Nassau, który aktualnie zatrudnia 75 pracowników w różnych przychodniach w Kolorado, powiedział niedawno, że spodziewa się, że będzie musiał zatrudnić jeszcze 25 pracowników na początku roku. “To zupełnie nowy przemysł. To niesamowite jak wiele miejsc pracy stworzył“. powiedział.

Jak w każdej branży, przeciętny pracownik ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia operacji, i firmy z marihuaną nie są wyjątkiem. Ostatnie dane z Departamentu Pracy Colorado wskazują, żę przemysł marihuany zatrudnił ponad 3500 osób w okresie tylko od stycznia do marca 2014 roku. Dodatkowo, Departament Kolorado donosi, że ponad 12.000 osób otrzymało licencje zawodowe od początku wprowadzenia rynku rekreacyjnej marihuany.

Niedawny raport z Brookings Institution powiedział, że przemysł konopi to doskonała okazja dla młodych ludzi bez wyższego wykształcenia. Większość przychodni w Kolorado oferuje pracownikom wynagrodzenie podstawowe w wysokości 10 dolarów na godzinę, podczas gdy płaca minimalna to 8 dolarów.

Kolorado to dobry przykład aby zauważyć, że w wyniku legalizacji powstaje tysiące nowych miejsc pracy o czym wkrótce przekona się Alaska i Oregon.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 

Mogą Cię zainteresować