- Reklama -
Banner

Prokurator Generalny USA – “Marihuana nie jest bramą do narkotyków”

Spis treści

Jednym z najbardziej popularnych argumentów przeciwko legalizacji marihuany jest to, że jest ona “bramą do innych narkotyków. Ale wiodący organ ścigania w USA przyznał, że używanie marihuany nie prowadzi do korzystania z twardszych narkotyków.

W ramach wypowiedzi prezydenta Obamy podczas National Prescription Opioid and Heroin Epidemic Awareness Week, Prokurator Generalny Loretta Lynch pojawiła się na spotkaniu ratusza w Richmont, w stanie Kentucky, aby omówić niebezpieczeństwa związane z nadużywaniem opioidów przez nastolatków.

W swoim wystąpieniu Lynch była nieugięta w twierdzeniu, że winowajcą epidemii heroinistów w Kentucky było stosowanie leków na receptę.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Kiedy patrzysz na kogoś, kto ma problem z heroiną, często początkiem jego problemu były leki na receptę. Coś całkowicie legalnego. Coś, co można dostać w każdej aptece, co może być przepisane w dobrej wierze przez lekarza,” powiedziała Lynch.

Nie trwało długo, zanim dyskusja zmieniła tor na marihuanę.

Studentka z Madison Central High School skorzystała z okazji, aby zapytać czy Lynch twierdzi, że rekreacyjne używanie marihuany przez nastolatków doprowadzi do nadużywania opiatów.

Lynch z Departamentu Sprawiedliwości w USA nie odpowiedziała według propagandowej polityki rządu federalnego.

“Dzisiaj toczy się wiele dyskusji na temat marihuany. Niektóre stany ją legalizują, ludzie chcą ją stosować w celach medycznych i rozumiem, że jest ona nadal tak powszechna, jak prawie wszystko.”

“Kiedy mówimy o uzależnieniu od heroiny, rozmawiamy z osobami, u których problemy z narkotykami rozpoczęły się od leków na receptę, a następnie, ponieważ potrzebowali większej dawki, sięgali po heroinę. Marihuana nie jest krokiem do użycia leków na receptę lub opioidów.”

Lynch uzupełniła swoją wypowiedź kwestią, którą należy uznać jako jedno z najważniejszych stwierdzeń urzędnika federalnego w 2016 roku.

“Nie uważamy, że marihuana jest bramą do narkotyków.”

Stwierdzenie Prokuratora Generalnego, że “marihuana nie jest bramą do narkotyków” jest spójne z badaniami National Institute on Drug Abuse, które wykazały, że “większość ludzi, którzy używają marihuany nie korzystają z innych, twardych narkotyków.”

Co ciekawe, raport opublikowany na początku tego tygodnia przez Associated Press i Center for Public Integrity wykazał, że lobbyści producentów leków, o których mówiła Loretta Lynch wydali 880 mln $ przedstawicielom stanów i senatorom, aby ci głosowali przeciwko ustawie dotyczącej ograniczeniu stosowania opioidów.

Czekamy z niecierpliwością na dalsze wypowiedzi Loretty Lynch, z których być może dowiemy się czegoś nowego na temat bezpieczeństwa stosowania marihuany.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować