- Reklama -
Banner

Producent piwa Corona inwestuje w największego producenta marihuany na świecie

Firma Constellation Brand (STZ) zgodziła się zapłacić 190 milionów dolarów za 10% udziałów w spółce Canopy Growth Corporation, która już sprzedaje medyczną marihuanę w Kanadzie i planuje sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych w lipcu przyszłego roku, kiedy stanie się ona legalna.

Constellation Brands jest trzecią co do wielkości spółką piwną w USA. Dyrektor Generalny Constallation twierdzi, że “jest wysoce prawdopodobne”, że marihuana zostanie zalegalizowana na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Bruce Linton, prezes Canopy Growth powiedział, że jest to pierwsza w historii transakcja, w której producent alkoholu inwestuje w konopie indyjskie.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Stwierdził on, że w planach jest produkcja bezalkoholowego napoju z zawartością psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu (THC). Napój będzie miał zero kalorii i nie będzie powodował kaca oraz będzie to produkt, który nada się do spożycia przed oglądaniem kabaretów.

Dyrektor generalny firmy Constellation, w oświadczeniu nazwał konopie “wschodzącym rynkiem, który w najbliższej przyszłości będzie znaczącym rynkiem wśród konsumentów.”

Constellation podkreśla jednak, że nie planuje uprawiać ani sprzedawać marihuany, dopóki według prawa federalnego będzie to nielegalne. Do tej pory osiem stanów zalegalizowało marihuanę do celów rekreacyjnych, a w 29 stanach legalne jest używanie marihuany do celów medycznych.

Spółka Canopy Growth pod koniec marca 2017r. weszła na główny kanadyjski indeks giełdowy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy notowania giełdowe Canopy wzrosły trzykrotnie, a łączna wartość rynkowa akcji firmy wynosi już 2,76mld $.

Canopy Growth uprawia kilka odmian marihuany, które znane są jako marki Bedrocan, Tweed i Spectrum. Władze firmy twierdzą, że są właścicielami największej uprawy marihuany na świecie.

Rzecznik firmy powiedział, że jego firma zamierza sprzedawać marihuanę do celów rekreacyjnych, kiedy ta stanie się legalna w Kanadzie “i we wszystkich legalnych możliwościach rynkowych, które pojawią się na całym świecie.”

W ostatnich latach w USA sprzedaż piwa znacząco spadła, a eksperci sugerują, że to dzięki legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych. Sprzedaż marihuany od kilku lat stale rośnie, więc zakup akcji w spółce Canopy wydaje się dobrym pomysłem.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować