- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Producent piwa Corona inwestuje w największego producenta marihuany na świecie

Firma Constellation Brand (STZ) zgodziła się zapłacić 190 milionów dolarów za 10% udziałów w spółce Canopy Growth Corporation, która już sprzedaje medyczną marihuanę w Kanadzie i planuje sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych w lipcu przyszłego roku, kiedy stanie się ona legalna.

canopy growth constellation biznes przemysl legalnej marihuany 1
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Constellation Brands jest trzecią co do wielkości spółką piwną w USA. Dyrektor Generalny Constallation twierdzi, że “jest wysoce prawdopodobne”, że marihuana zostanie zalegalizowana na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Bruce Linton, prezes Canopy Growth powiedział, że jest to pierwsza w historii transakcja, w której producent alkoholu inwestuje w konopie indyjskie.

Stwierdził on, że w planach jest produkcja bezalkoholowego napoju z zawartością psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu (THC). Napój będzie miał zero kalorii i nie będzie powodował kaca oraz będzie to produkt, który nada się do spożycia przed oglądaniem kabaretów.

Dyrektor generalny firmy Constellation, w oświadczeniu nazwał konopie “wschodzącym rynkiem, który w najbliższej przyszłości będzie znaczącym rynkiem wśród konsumentów.”

- Reklama - Cannabis Light logo

Constellation podkreśla jednak, że nie planuje uprawiać ani sprzedawać marihuany, dopóki według prawa federalnego będzie to nielegalne. Do tej pory osiem stanów zalegalizowało marihuanę do celów rekreacyjnych, a w 29 stanach legalne jest używanie marihuany do celów medycznych.

Spółka Canopy Growth pod koniec marca 2017r. weszła na główny kanadyjski indeks giełdowy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy notowania giełdowe Canopy wzrosły trzykrotnie, a łączna wartość rynkowa akcji firmy wynosi już 2,76mld $.

Canopy Growth uprawia kilka odmian marihuany, które znane są jako marki Bedrocan, Tweed i Spectrum. Władze firmy twierdzą, że są właścicielami największej uprawy marihuany na świecie.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Rzecznik firmy powiedział, że jego firma zamierza sprzedawać marihuanę do celów rekreacyjnych, kiedy ta stanie się legalna w Kanadzie “i we wszystkich legalnych możliwościach rynkowych, które pojawią się na całym świecie.”

W ostatnich latach w USA sprzedaż piwa znacząco spadła, a eksperci sugerują, że to dzięki legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych. Sprzedaż marihuany od kilku lat stale rośnie, więc zakup akcji w spółce Canopy wydaje się dobrym pomysłem.

Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -