- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaAktualnościŚwiatProducent piwa Corona inwestuje w największego producenta marihuany na świecie

Producent piwa Corona inwestuje w największego producenta marihuany na świecie

Firma Constellation Brand (STZ) zgodziła się zapłacić 190 milionów dolarów za 10% udziałów w spółce Canopy Growth Corporation, która już sprzedaje medyczną marihuanę w Kanadzie i planuje sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych w lipcu przyszłego roku, kiedy stanie się ona legalna.

Constellation Brands jest trzecią co do wielkości spółką piwną w USA. Dyrektor Generalny Constallation twierdzi, że “jest wysoce prawdopodobne”, że marihuana zostanie zalegalizowana na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Bruce Linton, prezes Canopy Growth powiedział, że jest to pierwsza w historii transakcja, w której producent alkoholu inwestuje w konopie indyjskie.

Stwierdził on, że w planach jest produkcja bezalkoholowego napoju z zawartością psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu (THC). Napój będzie miał zero kalorii i nie będzie powodował kaca oraz będzie to produkt, który nada się do spożycia przed oglądaniem kabaretów.

Dyrektor generalny firmy Constellation, w oświadczeniu nazwał konopie “wschodzącym rynkiem, który w najbliższej przyszłości będzie znaczącym rynkiem wśród konsumentów.”

Constellation podkreśla jednak, że nie planuje uprawiać ani sprzedawać marihuany, dopóki według prawa federalnego będzie to nielegalne. Do tej pory osiem stanów zalegalizowało marihuanę do celów rekreacyjnych, a w 29 stanach legalne jest używanie marihuany do celów medycznych.

Spółka Canopy Growth pod koniec marca 2017r. weszła na główny kanadyjski indeks giełdowy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy notowania giełdowe Canopy wzrosły trzykrotnie, a łączna wartość rynkowa akcji firmy wynosi już 2,76mld $.

Canopy Growth uprawia kilka odmian marihuany, które znane są jako marki Bedrocan, Tweed i Spectrum. Władze firmy twierdzą, że są właścicielami największej uprawy marihuany na świecie.

Rzecznik firmy powiedział, że jego firma zamierza sprzedawać marihuanę do celów rekreacyjnych, kiedy ta stanie się legalna w Kanadzie “i we wszystkich legalnych możliwościach rynkowych, które pojawią się na całym świecie.”

W ostatnich latach w USA sprzedaż piwa znacząco spadła, a eksperci sugerują, że to dzięki legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych. Sprzedaż marihuany od kilku lat stale rośnie, więc zakup akcji w spółce Canopy wydaje się dobrym pomysłem.

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

Dwóch paranoicznych przemytników marihuany zadzwoniło pod 911, aby się poddać (video)

Dwóch amerykańskich przemytników marihuany złamało złotą zasadę handlu narkotykami. Będąc pod wpływem marihuany, którą...

Kanadyjski producent marihuany rozpocznie współpracę ze szwedzkim koncernem farmaceutycznym

Firma Novartis AG rozpoczęła współpracę z kanadyjską firmą produkującą konopie indyjskie, wspieraną przez miliardera...

Snoop Dogg zebrał ponad 40 milionów dolarów na inwestowanie w marihuanę

Snoop Dogg jest synonimem konopi indyjskich, a jego pasja do marihuany rośnie z dnia...

Izrael dekryminalizuje marihuanę. Jej posiadanie nie jest już przestępstwem

Ustawa dotycząca dekryminalizacji marihuany  w Izraelu, została zatwierdzona w pierwszym czytaniu. Projekt ustawy, który...