- Reklama -
Banner

Prezydent Malty podpisał ustawę o legalizacji marihuany

Zaledwie kilka dni po tym, jak parlament Malty zatwierdził ustawę o legalizacji marihuany, prezydent George Vella podpisał ustawę w sobotę. Malta została pierwszym europejskim krajem europejskim, który wprowadził reformę prawa związanego z używaniem marihuany do celów rekreacyjnych.

Rząd powiedział, że nowe prawo ma na celu położenie kresu kryminalizacji osób za palenie konopi oraz ograniczenie handlu ludźmi. Zgodnie z nowym prawem osoby skazane za posiadanie marihuany mogą wystąpić o wykreślenie wyroku skazującego z rejestru karnego.

Zgodnie z nową ustawą, dorośli w wieku 18 lat i starsi będą mogli posiadać do siedmiu gramów konopi i uprawiać cztery rośliny na własny użytek. W domu można przechowywać do 50 gramów marihuany z własnej uprawy.

Chociaż w najbliższym czasie nie powstaną sklepy z konopiami do celów rekreacyjnych, to otwarte zostaną kluby konopne. Kluby te mogą mieć nawet 500 członków i będą ograniczone do dystrybuowania każdemu członkowi siedmiu gramów dziennie, maksymalnie 50 gramów miesięcznie. Mogą również dystrybuować do 20 nasion marihuany na członka każdego miesiąca.

Posiadanie więcej niż 7 gramów, ale mniej niż 28 gramów przez osobę dorosłą będzie podlegać karze grzywny od 50 do 100 euro, ale bez zagrożenia karą więzienia. Osoby niepełnoletnie, u których stwierdzono posiadanie marihuany, zostaną skierowane do komisji wymiaru sprawiedliwości w celu uzyskania „planu opieki” zamiast aresztowania.

W grudniu 2020 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych usunęła marihuanę z listy najniebezpieczniejszych narkotyków, a kilka europejskich krajów przechodzi obecnie na podejście bardziej liberalne.

Historyczne głosowanie Parlamentu pozwoliło Malcie wyprzedzić Luksemburg, ale oczekuje się, że ten ostatni wkrótce stanie się drugim krajem europejskim, który zalegalizuje konopie indyjskie.

Ponieważ Niemcy, najbardziej zaludniony kraj w UE, który wkrótce zalegalizuje konopie indyjskie dla dorosłych, prawdopodobnie jesteśmy świadkami przełomu. Można się spodziewać, że za dziesięć lat kraje Europy Zachodniej bez legalnej marihuany będą wyjątkiem.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować