Prawie 600kg marihuany dryfowało u wybrzeży Kalifornii

W ubiegły wtorek Straż Przybrzeżna na wyspie Santa Catalina otrzymała anonimowy telefon o 43 paczkach z marihuaną, które unoszą się na powierzchni wody. Straż przybrzeżna oszacowała wartość znalezionych paczek na ponad milion dolarów.

600 kilogramów mariuhany pływało u wybrzeży Kalifornii
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
600 kilogramów marihuany wyciagniete z wody

Celnicy w rozmowie z Navy Times powiedzieli, że nie wiedzą, w jaki sposób prawie 600 kilogramów marihuany dostało się do wody, ale załodze Coast Guard Los Angeles-Long Beach płynącej na trzynastometrowym statku udało się ją odzyskać.

„Sprawa jest nadal przedmiotem dochodzenia”, powiedział rzecznik straży przybrzeżnej, Aidan Cooney.

Aidan Cooney powiedział również, że kiedy kontrabanda przejmowana jest przez Służbę Celną i Ochrony Granic, jest ona zwykle dokumentowana, zachowywana jako dowód w przypadku oskarżenia, a ostatecznie jest niszczona.

marihuana plywala na wodzie w kalifornii

Pomimo rozkwitu przemysłu konopnego w Kalifornii międzynarodowi przemytnicy narkotyków często używali szlaków oceanicznych, aby sprowadzać konopie indyjskie z Meksyku i innych krajów Ameryki Łacińskiej.

Odkrycie 588 kilogramów marihuany dryfujących na wodze jest tylko jednym z wielu.

Cooney powiedział, że Straż Przybrzeżna miała w tym roku 10 przypadków konfiskat marihuany na morzu o łącznej wadze 2605 kilogramów. W ubiegłym roku miało miejsce 11 konfiskat o łącznej wadze 2660 kilogramów.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -