Posłanka Lewicy złożyła wniosek o powołanie zespołu ds. legalizacji marihuany. “Chcę sobie zajarać legalnie”

W czwartek wiceszefowa klubu Lewicy Beata Maciejewska złożyła wniosek do marszałek Sejmu o powołanie Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany, którego celem będzie uregulowanie posiadania marihuany na własny użytek.

Beata Maciejewska złożyła wniosek o powołanie komisji ds. legalizacji marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Beata Maciejewska powiedziała w rozmowie dla Polsat News, że powołanie Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany ma kilka celów. Pierwszym celem jest rozpoczęcie publicznej debaty z ekspertami i organizacjami pozarządowymi. Kolejnym celem jest sprawdzenie, jakie skutki niesie za sobą obecna kryminalizacja posiadania i używania marihuany oraz to, jakie skutki zdrowotne i gospodarcze przyniesie regulacja konopi indyjskich. Ustawa ma zostać przygotowana, kiedy wszystkie kwestie zostaną przedyskutowane w debatach publicznych.

“Jestem dorosła, chcę sobie czasem przypalić jointa”

Beata Maciejewska opublikowała na Twitterze wpis, w którym oznajmiła, że złożyła wniosek o powołanie komisji ds. legalizacji marihuany. W rozmowie dla Polsat News skrytykowała również obecne prawo zabraniające posiadania marihuany.

Będąc osobą dorosłą chce sobie zajarać legalnie i wiem, że są miliony takich osób jak ja, które oprócz wypicia wina do kolacji, chcą sobie czasem przypalić jointa i nie widzę w tym niczego o czym nie można byłoby rozmawiać – stwierdziła posłanka.

Wiceszefowa partii Lewica chce również zmienić świadomość społeczeństwa na temat konopi, ponieważ wg. Beaty Maciejewskiej “na dźwięk słowa “marihuana” albo “joint” wszyscy nie wiedzą, co ze sobą zrobić“.

Jesteśmy dorosłymi ludźmi, ja jestem bardzo dorosłą kobietą, paliłam w swoim życiu nie raz i nie czuję się kryminalistką z tego powodu i czuję, że miliony ludzi, którzy także to robili, też nie czują się osobami, które powinny być za to karane przez Kodeks karny” – dodała w rozmowie z Polsat News.

Pod deklaracją przystąpienia do Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany podpisało się już 10 posłów Lewicy. Oprócz Beaty Maciejewskiej są to: Adrian Zandberg, Andrzej Rozenek, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Monika Pawłowska, Marcelina Zawisza, Krzysztof Śmiszek, Paulina Matysiak, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Joanna Scheuring-Wielgus. Maciejewska zapowiedziała, że zaproszenie do zespołu zostanie przesłane do pozostałych klubów parlamentarnych.

3 KOMENTARZE
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -