- Reklama -
Banner

Polski polityk w Islandii złożył projekt ustawy o legalizacji marihuany!

Legalizacja marihuany w Islandii może nastąpić szybciej niż nam się wydaje, po tym, jak poseł Polskiej narodowości – Paweł Bartoszek z Partii Reform, zaproponował wprowadzenie ustawy o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych.

Paweł Bartoszek, poseł z Partii Reform przedstawił w Parlamencie projekt ustawy, która stworzyłaby rynek legalnej marihuany do celów rekreacyjnych. Projekt zmierza do ustalenia zasad produkcji, sprzedaży oraz dekryminalizacji konsumpcji marihuany.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Pawła Bartoszka, w projekcie ustawy opierał się on na podręczniku ds. legalizacji pt. How to Regulate Cannabis: A Practical Guide, który został opublikowany przez brytyjską grupę pro-legalizacyjną Transform.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jeśli projekt Pawła Bartoszka zostanie zaakceptowany, Islandia zalegalizuje produkcję, sprzedaż i konsumpcję marihuany dla osób powyżej 20 roku życia.

Projekt zakłada, że za gram czystego THC zapłacilibyśmy 2000 Koron islandzkich. Oznacza to, że jeśli odmiana ma stężenie THC na poziomie 15%, to za gram zapłacimy 300 Koron islandzkich, czyli około 10zł.

Projekt ustawy reguluje też zasady pakowania legalnej trawki. Miałaby ona być pakowana w zwykłe, szare reklamówki, a jakakolwiek reklama stosowania konopi byłaby nielegalna.

“Mam nadzieję, że projekt ustawy przełamie lody i pobudzi debatę, która ostatecznie doprowadzi nas do zaprzestania karania za spożywanie tej konkretnej substancji.” – powiedział Paweł.

Na swojej stronie internetowej Bartoszek napisał, że już sama “dekryminalizacja będzie postępem”, ale jeśli produkcja i sprzedaż będzie nielegalna, nie będziemy mieli kontroli nad dostępem, ochroną dzieci i młodzieży, a także opodatkowaniem sprzedaży.”

Mogłoby się wydawać, że kraje, które mają liberalne prawo dotyczące marihuany, takie jak Holandia, będą na szczycie listy państw, w których pali się najwięcej marihuany. Ale najnowsza seria map pokazuje, że w rzeczywistości Islandia pali najwięcej trawki, a Holandia nie zmieściła się nawet w pierwszej piątce.

Islandia jest Państwem, w którym na 1000 dorosłych osób, między 160 a 190 osób pali jointy. W Islandii marihuana jest nielegalne, ale użytkownicy trawki są tolerowani, tak samo jak posiadanie niewielkich ilości. Nie jest jasne, dlaczego ganja jest tak popularna, ale może to dlatego, że piwo stało się legalne dopiero 25 lat temu, a alkohol jest stosunkowo drogi.

Więcej możecie przeczytać na oficjalnej stronie Pawła Bartoszka www.Pawel.Is

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 

Mogą Cię zainteresować