- Reklama -
Banner

Policja myślała, że ​​odkryła nielegalną uprawę marihuany. Okazało się, ze to kopalnia kryptowalut

Policja w Wielkiej Brytanii przeszukała miejsce, w którym jej zdaniem mieściła się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Na miejscu okazało się, że ciepłe pomieszczenie o dużym poborze mocy wcale nie jest uprawą konopi, a kopalnią kryptowalut.

Kopalnia kryptowalut to centrum danych wyposażone w komputery o dużej mocy obliczeniowej, w którym moc tych komputerów jest wykorzystywana do wykonywania obliczeń matematycznych, a za znalezienie odpowiedniego wyniku górnik otrzymuje kryptowalutę. Ta kopalnia bitcoinów została znaleziona na obrzeżach Birmingham w strefie przemysłowej. Powodem, dla którego została ona pomylona z nielegalną uprawą konopi indyjskich jest wykorzystanie dużej ilości energii elektrycznej i generowanie dużej ilości ciepła.

Po odkryciu miejsca, które generowało dużo ciepła, policja przeszukała ten obszar, spodziewając się odkrycia nielegalnej uprawy konopi. Obserwowali tę lokalizację i widzieli wiele osób odwiedzających ją w różnych momentach dnia. Zaobserwowali również przewody i kanały wentylacyjne, które dawały większe poparcie dla ich teorii o uprawie konopi.

Ponadto, podczas obserwacji policja zauważyła oznaki, które mogły wskazywać na prowadzenie nielegalnej uprawy – wysoka temperatura, duże zużycie energii elektrycznej, otwory wentylacyjne i duża rotacja personelu.

Tak więc, podążając za wszystkimi tymi znakami, policja była bardzo zaskoczona, kiedy ​​w końcu weszła do środka i odkryła 100 komputerów oraz żadnych śladów marihuany. 

„Tego z pewnością się nie spodziewaliśmy” – powiedziała w oświadczeniu Jennifer Griffin, sierżant policji w Sandwell. „Widzieliśmy wszystkie cechy charakterystyczne dla nielegalnej uprawy konopi.”

Kradli prąd, aby zasilić pracę kopalni kryptowalut

Bez wchodzenia w kwestie technicznie – w końcu jesteśmy ekspertami od konopi indyjskich, a nie ekspertami od bitcoinów – górnicy używają komputerów do rozwiązywania złożonych równań, które przepychają transakcję bitcoin. „Górnicy” są następnie nagradzani za swoje wysiłki, również w cyfrowej walucie. Chociaż samo kopanie kryptowalut nie jest nielegalne, to kradzież prądu zdecydowanie jest nielegalna.

„Rozumiem, że wydobywanie kryptowaluty nie jest samo w sobie nielegalne, ale nielegalne jest pobieranie energii elektrycznej z sieci zasilającej w celu zasilania kopalni” – powiedziała Griffin.

Policja wyłączyła cały sprzęt komputerowy, ale jak dotąd nie dokonano żadnych aresztowań. W tym tygodniu Iran zakazał wydobywania kryptowalut, obwiniając energię używaną do wydobywania bitcoinów za kilka awarii, które miały miejsce w irańskich miastach. Iran jest również krajem, w którym od stycznia do kwietnia tego roku wykopano około 4,5% wszystkich kryptowalut, co czyni go jednym z dziesięciu krajów o największej skali wydobycia na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować