- Reklama -
Banner

Pierwsze na świecie deskorolki wykonane z konopi

Brian Westphal ogłosił swoje zamiary stworzenia deskorolki wykonanej z plastiku z konopi, w ramach szerzenia wiedzy na temat ekologi. Przy użyciu materiałów kompozytowych i drukarki 3D w Seattle będą powstawały deskorolki wykonane z kompozytu włókien konopi – zgodnie z wywiadem opublikowanym na Ganjapreneur.

Wesphal powiedział, że zainteresował się konopiami przemysłowymi, kiedy dowiedział się o sile i uniwersalności jej włókien.

“Konopie oferują wiele korzyści na dla naszych obecnych metod produkcji papieru, tekstyliów, domów oraz tworzyw sztucznych”

Westphal pyta dlaczego bio-plastik i konopie przemysłowe nie są bardziej rozpowszechnione, skoro “redukują emisję dwutlenku węgla, nie potrzebują bardzo dużo energii ani wody podczas ich uprawy”.

Lotus Boards gwarantuje skateboardzistom lekką, szybką i ekologiczną deskorolkę, przy jednoczesnym wspieraniu produkcji konopi.

Jednak nie jest to jakiś innowacyjny pomysł. Henry Ford spędził ponad dziesięć lat na badaniach i budowaniu jego samochodu, który został częściowo zbudowany z konopi i innych produktów jak bio-plastik. Został on tak zaprojektowany, aby mógł również korzystać z biopaliwa z konopi. Ford nazywa jego samochód “Grown from the soil”, a jego elementy wykonane z konopi są dziesięć razy mocniejsze od stali.

Inne zastosowania konopi przemysłowych obejmują tworzywa sztuczne, paliwa i oczyszczanie gleby po atakach jądrowych i nnych klęskach żywiołowych. Niedawno w Amsterdamie powstał też skuter wykonany z konopi.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować