- Reklama -
Banner

Pierwsze na świecie deskorolki wykonane z konopi

Brian Westphal ogłosił swoje zamiary stworzenia deskorolki wykonanej z plastiku z konopi, w ramach szerzenia wiedzy na temat ekologi. Przy użyciu materiałów kompozytowych i drukarki 3D w Seattle będą powstawały deskorolki wykonane z kompozytu włókien konopi – zgodnie z wywiadem opublikowanym na Ganjapreneur.

Wesphal powiedział, że zainteresował się konopiami przemysłowymi, kiedy dowiedział się o sile i uniwersalności jej włókien.

“Konopie oferują wiele korzyści na dla naszych obecnych metod produkcji papieru, tekstyliów, domów oraz tworzyw sztucznych”

Westphal pyta dlaczego bio-plastik i konopie przemysłowe nie są bardziej rozpowszechnione, skoro “redukują emisję dwutlenku węgla, nie potrzebują bardzo dużo energii ani wody podczas ich uprawy”.

Lotus Boards gwarantuje skateboardzistom lekką, szybką i ekologiczną deskorolkę, przy jednoczesnym wspieraniu produkcji konopi.

Jednak nie jest to jakiś innowacyjny pomysł. Henry Ford spędził ponad dziesięć lat na badaniach i budowaniu jego samochodu, który został częściowo zbudowany z konopi i innych produktów jak bio-plastik. Został on tak zaprojektowany, aby mógł również korzystać z biopaliwa z konopi. Ford nazywa jego samochód “Grown from the soil”, a jego elementy wykonane z konopi są dziesięć razy mocniejsze od stali.

Inne zastosowania konopi przemysłowych obejmują tworzywa sztuczne, paliwa i oczyszczanie gleby po atakach jądrowych i nnych klęskach żywiołowych. Niedawno w Amsterdamie powstał też skuter wykonany z konopi.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 

Mogą Cię zainteresować