Dołącz do nas

Aktualności z Polski

Państwo Islamskie plądruje pola marihuany i doszczętnie je wypala

marihuana-panstwo-islamskie-syria

We wtorek Państwo Islamskie, znane również jako ISIS udostępniło film pokazujący jak ich żołnierze plądrują, a następnie spalają pola marihuany w mieście należącym do północnej Syrii.

Klip pokazuje pole marihuany w w miejscowości Akhtarin, które zostało zniszczone przez Państwo Islamskie, a bojownicy wycięli całą plantacje i doszczętnie ją spalili.

Według Washington Post, bojownicy przejęli miasto od armi syryjskiej, konkurencyjnej grupy bojowników z Syrii.

Syria poinformowała w lipcu, że syryjscy rolnicy rozpoczęli uprawy marihuany w desperackiej akcji zarabiania pieniędzy, podczas trwającej tam wojny domowej.

Rolnicy są zagrożeni przez radykalnych islamskich bojowników, takich jak bojownicy państwa islamskiego, którzy uważają, że marihuana jest przeciwko islamskiemu prawu.

ISIS znane jest ze stosowania radykalnych interpretacji prawa islamskiego i przemocy, by przejąć kontrolę nad obszarami w Iraku i Syrii. Mają zakaz stosowania papierosów, alkoholu, narkotyków i innych używek.

Po tych atakach, ONZ wydało oświadczenie stwierdzające, że grupa “systematycznie atakuje ludność cywilną”, i można to potraktować jako zbrodnie przeciwko ludzkości.

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Popularne